دوره آموزشی کنترل کیفیت محصولات فناوری نانو برگزار می‌شود

گروه استاندارد و ایمنی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری مؤسسه خدمات فناوری تا بازار، دوره آموزشی کنترل کیفیت QC ویژه شرکت‌های تولیدکننده محصولات فناوری نانو برگزار می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز با توجه به اهمیت و ضرورت آموزش الزامات و مفاهیم استانداردسازی، کنترل و تضمین کیفیت در راستای توسعه محصولات فناوری نانو، گروه استاندارد و ایمنی ستاد توسعه فناوری نانو با همکاری مؤسسه خدمات فناوری تا بازار، دوره آموزشی کنترل کیفیت QC (ویژه شرکت‌های تولیدکننده محصولات فناوری نانو) را برگزار می‌کند.
این دوره آموزشی به مدت ۴ روز (۳۲ ساعت) مختص شرکت‌های فعال در بخش کسب و کار نانو شاغل در واحدهای کنترل کیفیت، تضمین کیفیت، ساخت و تولید و تحقیق و توسعه طراحی شده است. فراگیران با گذراندن این دوره آموزشی و اخذ گواهی نامه مرتبط با مسائل و چالش‌های استاندارد سازی و کنترل کیفیت در فناوری نانو آشنا شده و نحوه پاسخ گویی به آن‌ها را می‌آموزند، اعطای گواهی پایان دوره مورد تأیید ستاد توسعه فناوری نانو از جمله مزیت‌های این دوره است.
در این دوره در بخش نخست استانداردها و استانداردسازی مباحثی از جمله تاریخچه مختصری درباره استانداردسازی صنعتی، اهداف و کارکردهای استانداردسازی، جنبه‌های سازمانی استاندارد سازی، جنبه های قانونی استانداردسازی، استانداردسازی شرکتی، اهمیت اقتصادی استانداردسازی، استانداردسازی، تحقیق و توسعه و نوآوری، استانداردسازی و  ایمنی ارایه می‌شود.
در بخش دوم با موضوع کنترل کیفیت در مراحل چرخه عمر محصول (طراحی، تولید، بهره‌برداری و وارهایی) مباحثی از قبیل مقدمه و آشنایی با موضوع کیفیت
چرخه عمر محصول و تشریح مراحل آن، قابلیت اطمینان و کیفیت محصول، تعریف روند استانداردسازی و نقش آن در قابلیت اطمینان و کیفیت، طراحی آزمون برای مراحل گوناگون چرخه عمر محصول، تعریف و مدیریت الزامات برای مراحل گوناگون چرخه عمر محصول، تدوین سند استاندارد محصول، مقدمه‌ای بر کنترل کیفیت آماری، نمونه‌برداری و اصول حاکم بر آن، نحوه ارزیابی محصولات بر اساس نتایج آزمون، تعریف علم اندازه شناسی و نقش آن در کیفیت، عدم قطعیت در اندازه گیری و نقش آن در ثبات قابلیت اطمینان و کیفیت، ویژگی های یک آزمایشگاه آزمون و ارزیابی، سیستم های مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۰ و سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه ایزو ۱۷۰۲۵، استانداردها، رویه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با کیفیت، تعریف و تشریح کنترل کیفیت (QC) در محصولات فناوری نانو، تعریف و تشریح تضمین مرغوبیت (QA) در محصولات فناوری نانو و مدیریت بازخورد و ارتباط با مشتری مطرح می‌شود.
این دوره آموزشی چهار روز (۳۲ ساعت) در روزهای ۲۹ و ۳۰ بهمن و ۶ و ۷ اسفند (ساعت ۸:۳۰  الی ۱۶:۳۰) در مرکز آموزش جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می‌شود. هزینه دوره با اعمال ۶۰ % تخفیف برای شرکت‌های تولیدکننده محصولات نانو برگزار می‌شود.
منبع ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;