پنل‌های خورشیدی تسلا آمازون را به آتش کشید

پس از وال مارت، آمازون نیز اعلام کرده پنل‌های خورشیدی تسلا در یکی از انبارهای آن دچار آتش سوزی شده اند. همچنین آمازون اعلام کرده دیگر از سیستم های تسلا استفاده نخواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز به نقل از انگجت،  چندی پیش پس از آتش گرفتن پنل‌های خورشیدی تسلا که روی ۷ فروشگاه وال مارت نصب شده بود، این شرکت از تسلا شکایت کرد.
این شرکت تسلا را به عملکرد ضعیف و غفلت در عملیات نگهداری از پنل‌ها متهم کرد.
اکنون آمازون نیز ادعا می کند پنل‌های خورشیدی تسلا که روی سقف انبارهای آن نصب شده اند آتش گرفته اند.
پنل‌های خورشیدی سقفی تسلا در یکی از انبارهای آمازون واقع در کالیفرنیا آتش گرفته اند.
این حادثه در ژوئن ۲۰۱۸ میلادی اتفاق افتاده اما آمازون به تازگی اطلاعات را منتشر کرده است. آمازون در ایمیلی اعلام کرده مشغول انجام اقداماتی برای حفاظت از واحدهای خود است و از این پس از سیستم های تسلا استفاده نخواهد کرد.
البته پس از آنکه وال مارت از تسلا شکایت کرد، شرکت ها طی بیانیه ای اعلام کردند مشغول حل این موضوع هستند.  اما به نظر می رسد حادثه در انبار آمازون در مقیاس کوچکتری اتفاق افتاده است.
این در حالی است که پیش از این خبرها حکایت از این داشت که شرکت خودروسازی (Tesla) برای احیای فرصت‌های مربوط به تجارت انرژی تجدیدپذیر، پیشنهاد جدیدی مبنی بر اجاره انرژی خورشیدی داده است. اما با وجود چنین اتفاقاتی آیا این شرکت متخصص در تولید خودروهای برق می‌تواند در گسترش پنل‌های خورشیدی و ایجاد فرصت‌های شغلی موفق باشد؟
کارشناسان بر این باورند که این اتفاقات نه تنها باعث موفقیت شرکت تسلا در توسعه و اشتغال‌آفرینی از طریق منابع تجدیدپذیر نخواهد شد، بلکه معتقدند در صورت استمرار چنین رخدادهایی حتی ممکن است شهرت و محبوبیت محصولات اصلی این شرکت یعنی خودروهای الکتریکی را نیز تحت الشعاع قرار دهد. آنها توصیه می‌کنند که تسلا باید دست کم تا رفع کامل مشکلات پنل‌های خورشیدی و بالا بردن ضریب اطمینان آنها از این کار صرفنظر کنند.
منبع خبرگزاری مهر
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;