توتال اولین نیروگاه خورشیدی عراق را می‌سازد

رسانه‌های داخلی عراق اعلام کردند: شرکت توتال فرانسه در زمان حاضر پروژه بزرگ ساخت اولین تأسیسات انرژی خورشیدی عراق را شروع کرده است.
به گزارش تاسیسات نیوز، رسانه‌های داخلی عراق اعلام کردند: شرکت توتال فرانسه در زمان حاضر پروژه بزرگ ساخت اولین تأسیسات انرژی خورشیدی عراق را شروع کرده است.
دولت عراق طی سال‌های اخیر تلاش‌های خود را برای اجرای استراتژی‌های تولید انرژی سازگارتر با محیط زیست افزایش داده است؛ ‌ تلاش‌هایی که شامل افزایش منابع انرژی تجدیدپذیر و کاهش فعالیت‌های گازی و نفتی می‌شود.
این نیروگاه خورشیدی یک‌گیگاواتی در عراق توسط غول انرژی فرانسه یعنی شرکت توتال انرژی TotalEnergies به‌عنوان بخشی از توافق یک پروژه یکپارچه که به سرمایه‌گذاری ۲۷ میلیارد دلاری در ۳۰ سال نیاز دارد، ساخته خواهد شد.
این پروژه توتال در عراق اولین پروژه‌ نیروگاه خورشیدی است که در این کشور اجرا می‌شود و این در حالی است که عراق روی چندین طرح خورشیدی دیگر نیز کار می‌کند.
وزارت برق عراق در آوریل گذشته قراردادی را با توتال برای تولید ۱۰۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی در استان جنوبی بصره امضا کرد.
بر اساس این قرارداد، توتال یک نیروگاه خورشیدی در سایت اًرطاوی Artawi در بصره در چهار فاز و طی دو سال می‌سازد، در هر فاز ۲۵۰ مگاوات برق به شبکه سراسری عراق اضافه خواهد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;