گاز 10 سازمان پرمصرف قطع شد/ مردم دریچه کولر را نبندند

0

 

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از قطع گاز 10 سازمان به خاطر عدم مدیریت مصرف گاز خبر داد و گفت: مشترکین خانگی بهترین مشتریان ما هستند.

 

 

 

 

به گزارش تاسیسات نیوز، مجید بوجارزاده با اشاره به ابلاغ مصوبه رعایت دمای رفاه توسط وزیر نفت به کلیه سازمان‌ها در سال جاری گفت: در این مصوبه آمده که در اتاق‌های کارکنان سازمان‌ها و وزارتخانه‌هاو شرکت‌های دولتی و خصوصی دمای رفاه رعایت شود.

 وی در مورد قطع گاز برخی از سازمان‌ها، افزود: براساس ابلاغیه شرکت‌های گاز استانی موظف و مکلفند که سازمان‌ها وشرکت‌ها را پایش کنند و در صورتی که خارج از شرایط مصوبه گاز مصرف شود و در روزهای تعطیل، گاز خاموش نشود در مرحله اول اخطار دهند و اگر رعایت نشد تا 48 ساعت بعد گاز آن را بخش قطع کنند تا به شرایط مصرف تمکین کنند.گاز 10 سازمان پرمصرف قطع شد/ مردم دریچه کولر را نبندند

 

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به این‌که از دو ماه قبل تاکنون بیش از هزار مورد پایش در کشور در استان‌های مختلف انجام شده است به ایسنا گفت: بسیاری از سازمان‌ها و ادارات در مصرف گاز همکاری کرده‌اند و برخی از سازمان‌هایی که اخطار فرستاده شده بود نیز همکاری لازم را انجام دادند. اما حدود 10 سازمان شرایط استفاده از گاز را رعایت نکرده‌اند.

 بوجارزاده با اشاره به قطع گاز 10 سازمانی که به قوانین مصرف گاز توجه نکرده‌اند در مورد تفکیک کنتورها نیز، اظهار کرد: براساس قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها اعلام کردیم شرکت‌های گاز استانی آمادگی برای تفکیک کنتورها را دارند واز یک و سال نیم گذشته هم بسیاری از هموطنان برای تفکیک کنتورها مراجعه کرده‌اند واین کار انجام شد.

 وی گفت: بیش از 400 هزار کنتور تفکیک شد ودر این زمینه مشکلی وجود ندارد. بخش خانگی بهترین مشتریان شرکت ملی گاز در مصرف گاز و پرداخت‌ها هستند.

 سخنگوی شرکت ملی گاز ایران همواره به مصرف کنندگان خانگی لازم توصیه می کنیم که همیشه مراقب باشند تا حادثه‌ای به وسیله سیستم‌های گرمایشی مختلف ایجاد نشود.

 

بوجارزاده افزود: در یکی دو هفته گذشته متاسفانه حوادثی را در تهران و دزفول داشتیم و چهار نفر از پزشکان کشور در دزفول فوت کردند. اکثر حوادث ناشی از به‌کارگیری بخاری‌های بدون دودکش یا با دودکش غیر استاندارد و یا عدم مراقبت در تهویه هوا و جریان هوای داخل اتاق بوده است.

 مردم دریچه کولر را نبندند

وی توصیه کرد: باید شرایط در محیط به گونه ای باشد که تهویه هوا انجام شود و توجه شود که دریچه کولر را نبندند؛ زیر در ورودی اتاق نیز باید فاصله کافی وجود داشته باشد تا هوا در جریان باشد.

 سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان این‌که در شرکت ملی گاز بخاری را موجود زنده تلقی می کنند گفت:‌برای هر متر مکعب گاز در هر ساعت بین 4 تا 5 متر مکعب اکسیژن نیاز است و اگر این هوا به سیستم گرمایشی نرسد منجر به حوادث ناگوار می شود.

 ارسال قبوض جدید گاز در مرحله شناخت قوت است

بوجارزاده با اشاره به ارسال قبوض جدید از طریق پیامک گفت: این کار به صورت پایلوت در برخی از استان‌ها مثل تهران، اصفهان و … عملیاتی شده و به طور همزمان قبض به صورت پیامکی و کاغذی ارسال می شود.

 وی افزود: این کار در مرحله شناسایی نقاط قوت و ضعف است و پس از آن به طور کامل اجرایی می‌شود.

 انتهای پیام/

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;