پایان چالش برق پایدار پایتخت باکابل های خودنگهدار

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: تمام طول شبکه فشار ضعیف هوایی پایتخت، نوسازی و با کابل خودنگهدار جایگزین شده است.

به‌گزارش تاسیسات نیوز، “حسین صبوری” در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ساز و کاری این شرکت در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، از نوسازی شبکه فشار ضعیف هوایی پایتخت خبر داد و گفت: با اجرای این طرح عظیم، ۷ هزار و ۱۰۰ کیلومتر از شبکه فشار ضعیف هوایی، نوسازی و به منظور افزایش ضریب پایداری شبکه، کاهش تلفات و تامین رضایت حداکثری شهروندان، با کابل خودنگهدار جایگزین شد.
وی با بیان این که ۱۳ درصد از مشترکان کشور و ۱۰ درصد از مصرف برق کشور مربوط به پایتخت است، وجود ۶۵۰ مرکز حساس اداری، نظامی و بین المللی و برگزاری بیش از یک هزار رویداد مهم اجتماعی و فرهنگی در سال را از جمله چالش هایی دانست که اهمیت تامین برق ایمن و پایدار برای این کلان شهر را دوچندان می‌کند.
صبوری افزود: در راستای اهداف وزارت نیرو به منظور توسعه خدمات برابر و شایسته به هموطنان در قالب پویش ملی #هرهفته_الف_ب_ایران و با اجرای طرح نوسازی شبکه هوایی پایتخت، همزمان با اصلاح بیش از یک میلیون انشعاب برق، ۱۰۰ هزار جعبه انشعاب، تعویض و بازسازی شده و ۵۰ هزار پایه برق فرسوده نیز به منظور تامین ایمنی شهروندان، اصلاح معماری شبکه برق شهری و بهبود شاخص‌های برق‌رسانی به مشترکان، تعویض شد.
منبع ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;