نقش بانوان در مدیریت مصرف انرژی

به گزارش تاسیسات نیوز،مدیرعامل شرکت توانیر گفت : امروزه بانوان کشورمان در پستهای کلیدی و فناوریهای پیشرفته صنعت برق نقش مهم و سازنده ایفا می کنند.
رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر در مراسم رونمایی از «طرح مسابقه ملی پیامکی خانواده انرژی» که با هدف فرهنگسازی و مدیریت مصرف صحیح انرژی صبح امروز در محل وزارت نیرو برگزار شد با اشاره به نقش کلیدی بانوان کشور در مدیریت مصرف انرژی گفت: خوشبختانه بانوان کشور نقش سازنده ای در پستهای مدیریتی و فناوری های پیشرفته ایفا می کنند .
رجبی مشهدی افزود: درطی سال میزان مصرف برق در بخش خانگی، یک سوم از تولید برق کشور است و این میزان به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی در فصل تابستان به ۵۰ درصد افزایش می یابد.
مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت: زنان نقش قابل توجهی در بهینه سازی مصرف انرژی ایفا میکنند و می توانند به عنوان الگودر مدیریت مصرف برق موثر باشند.
رجبی مشهدی با بیان اینکه ساعت اوج مصرف در میزان مصرف انرژی بسیار موثر است گفت: بانوان می توانند با فرهنگسازی مناسب وعدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعتهای اوج بار و یا انتخاب وسایل برقی با برچسب و رتبه بندی انرژی میزان مصرف خود و خانواده شان را آگاهانه مدیریت کنند که در دراز مدت منجر به صرفه جویی و کاهش هزینه های خانواده نیز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توانیر درپایان با بیان اینکه این روزها استفاده از کولرهای گازی به طور همزمان با کولرهای آبی رایج شده گفت : استفاده خانواده ها از کولرهای گازی که برق بیشتری مصرف میکنند منجر به افزایش مبلغ قبوض صادره خواهد شد که به اقتصاد خانواده نیز لطمه وارد می شود و همچنین بار شبکه برق کشور نیز در تابستان افزایش قابل ملاحظه ای پیدا می کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;