حمله سایبری به تاسیسات برق انجام نگرفته است

0

 

 مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو خبر حمله اینترنتی به شرکت توانیر بندر‌عباس در ماه‌های اخیر را به شدت رد کرد و گفت: در چند ماه اخیر هیچ‌گونه حمله سایبری به تاسیساتمان صورت نگرفته است.

 

 

 

به گزارش تاسیسات نیوز،  میثم جعفرزاده ، با تاکید بر این‌که سیستم کنترل برق ما دارای امنیت بالایی است، گفت: مجموعه توانیر به‌طور مرتب رصد کامل دارد و هیچ حمله سایبری صورت نگرفته است.

 

وی افزود: از سال 2009 با توجه به شرایط سایبری آمریکا تهدید شدیم که حمله سایبری در حوزه انرژی ایران اتفاق می‌افتد، اما در استان هرمزگان حمله اینترنتی صورت نگرفته و در حال حاضر همه به صورت آنلاین کار می‌کنند.

 

مشاور وزیر نیرو با بیان این‌که هیچ وقت وقفه‌ای در کارها صورت نگرفته، گفت: تا این لحظه مجموعه آسیبی از ناحیه‌ی حمله سایبری ندیده است.

 

جعفرزاده در مورد میزان آسیب مجموعه آب و برق از زمان تهدید ایران گفت: تا این لحظه مشکلی بروز نکرده و به صورت خاص خسارت زیادی به مجموعه نرسیده است. سیستم کنترل ما دارای امنیت بالایی است و مجموعه‌ی دیسپاچینگ نیز قدرت مانور بالایی دارد.

 

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در مورد تشکیل قرار‌گاه‌های سایبری، پرتوی و زیستی نیز گفت: مدت‌ها است که سازمان ما در این زمینه کار می‌کند و وظیفه‌ی استانی است که این سه قرار‌گاه در استان‌ها شکل بگیرد.

 

به گزارش ایسنا، مدیرکل پدافند غیرعامل استان هرمزگان با اشاره به حملات سایبری علیه واحدهای صنعتی کشور، از خنثی‌سازی حمله اینترنتی به شرکت توانیر بندرعباس در ماه‌های اخیر خبر داد.

پایان پیام/.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;