کارتخوان سوخت ساخت داخل رونمایی شد 

  •  سه‌شنبه / ۱ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۰:۲۳
  •  دسته‌بندی: انرژی
  •  کد خبر: ۱۴۰۲۱۲۰۱۰۰۱۶۳
  •  خبرنگار : ۷۱۴۹۸
به گزارش تاسیسات نیوز، نخستین کارتخوان‌های سامانه سوخت ساخت داخل رونمایی شد.
توافق‌نامه کارتخوان‌های ساخت داخل سامانه هوشمند سوخت بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت صنایع الکترونیک شیراز و شرکت یاور همگامان کویر یزد امضا شد.
توافق‌نامه کارتخوان‌های سامانه هوشمند سوخت به‌منظور ساخت دو نوع کارتخوان صبح امروز (سه‌شنبه، اول اسفندماه) در آیینی با حضور جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و جعفر سالاری‌نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با دو شرکت دانش‌بنیان امضا و از کارتخوان‌های ساخت داخل که با توان دانش‌بنیان‌های ایرانی تولید می‌شود، رونمایی شد.
هدف از این توافق‌نامه که با حمایت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اجرایی شده، استفاده از توان داخلی برای توسعه زیرساخت‌های زنجیره توزیع سوخت و ارتقای امنیت سامانه هوشمند توزیع سوخت در کشور است.
شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با استقرار دولت سیزدهم با تمرکز بر توسعه زیرساخت‌های پایین‌دستی صنعت نفت، خودکفایی و بومی‌سازی تجهیزات تولید، انتقال و توزیع فرآورده‌های نفتی را در دستور کار قرار داد.
در این مراسم مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: ۲۵۰۰ کارتخوان فعلی در مجاری عرضه، دچار فرسودگی هستند و انقضای زمان عمر آنها رسیده لازم بود با کارتخوان‌های جدید جایگزین شوند که توانمندی شرکت‌های داخلی برای تولید کارتخوان به اثبات رسیده است در این راستا اقدام شد.
محمد صادقی اظهار کرد: پس از یکسال تلاش، نزدیک به یک‌ماه است که در دو جایگاه به صورت پایلوت در مدار هستند و تست آزمایشی کارتخوان‌های تولید داخل با موفقیت انجام شده است.
وی با بیان اینکه کارتخوان‌های موجود قدیمی و بعضا دچار فرسودگی شده و تاریخ انقضای آنها پایان یافته است و تعمیر و تامین قطعات سخت شده بود. ضمن اینکه تغییر نرم افزارها هم امکانپذیر نبود، نتیجه اینکه با دو شرکت‌ برای اجرای پروژه تغییر این تجهیزات به تفاهم رسیدیم، اظهار کرد: توانمندی شرکت‌های داخلی برای تولید کارتخوان به اثبات رسیده و پس از یکسال تلاش، نزدیک به یک‌ماه هست که در دو جایگاه به صورت پایلوت در مدار هستند و تست آزمایشی کارتخوان‌های تولید داخل با موفقیت انجام شده است.
مدیر سامانه هوشمند سوخت ادامه داد: قرار است این کارتخوان‌ها رفته رفته جایگزین کارتخوان‌های فرسوده فعلی در جایگاه‌های عرضه سوخت شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;