بستر همکاری ایران و آلمان در حوزه تجدیدپذیرها فراهم شد

زمینه همکاری‌های مشترک مرکز انرژی سبز ایران و ستاد توسعه فناوری‌های حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری و انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران در حوزه آموزش انرژی‌های تجدید پذیر فراهم می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، اعضای ستاد توسعه فناوری‌های حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز انرژی سبز ایران (GECI) آلمان و انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران (اتاق بازرگانی) به منظور بررسی پروژه‌های مرکز انرژی سبز ایران و پتانسیل‌های موجود جهت گسترش همکاری‌های فیمابین در ایران، نشستی مشترک برگزار کردند.

در ابتدای این جلسه هیات آلمانی به ارائه گزارشی از پروژه مرکز انرژی سبز ایران با همکاری وزارت نیرو پرداخت و به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای موجود در کشور در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر اشاره کردند.

همچنین اعضای ستاد توسعه فناوری‌های حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با اشاره به تشریح زمینه‌های موجود در حوزه تجدید پذیر در کشوربه همکاری این ستاد با سازمان فنی و حرفه‌ای اشاره کردند.

بدین ترتیب که با ارائه طرح ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی، ۷۵ رسته شغلی مرتبط با حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر تعریف و با حمایت معاونت علمی از این حوزه، تا به حال تجهیز و راه اندازی دو آزمایشگاه انرژی‌های تجدیدپذیر در کرج و اصفهان با همکاری ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی انجام پذیرفته است؛ بنابراین از این مجموعه‌ها به عنوان ظرفیت‌های بالفعل برای آموزش پذیری می‌توان استفاده کرد.

در این جلسه کلیه زمینه‌های همکاری مشترک بین ایران و آلمان در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر بررسی شد و مقرر شد تا درجلسات بعدی به همکاری‌های خوبی در جهت توسعه فناوری‌های تجدید پذیر دست یابند.

منبع خبرگزاری دانشجو
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;