همراهی کمیسیون انرژی برای کاهش فشار تحریم‌ها/ سالی بدون مصوبه

 

 

کمیسیون انرژی در مجلس نهم هیچ طرح و لایحه مصوبی نداشته است.

 

 

 

 

به گزارش تاسیسات نیوز،  حسین امیری نماینده مردم زرند و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره عملکرد این کمیسیون در سال 91 گفت: در شرایط 91 که با مشکل تحریم مواجه بودیم، کمیسیون با رصد کردن شرایط، جلسات مستمری با مسئولان دولتی برای مقابله با فشار تحریم‌ها داشته است.

وی با بیان اینکه کمیسیون انرژی چندین جلسه تخصصی با وزرای نیرو و نفت داشته است، تصریح کرد: برای تامین سوخت زمستان با وزیر نیرو و نفت تشکیل جلسه دادیم و برای رفع دغدغه‌های مردم در حوزه انرژی مباحث مهم را به بحث گذاشتیم که مفید واقع شد.

امیری با بیان اینکه تامین سوخت خطوط هوایی از جمله دغدغه‌های اعضای کمیسیون انرژی بوده است، افزود: در جلساتی که با مسئولان خطوط هوایی کشور داشتیم برای تامین سوخت خطوط هوایی اقدامات لازم را اعمال کردیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: مشکلات و مطالباتی که در صنعت برق وجود دارد از جمله دغدغه‌های کمیسیون انرژی بوده است؛ با مسئولان مربوطه برای حل مشکلات صنعت برق جلسات منظمی برگزار کردیم که نتیجه آن منجر به تدوین طرح حمایت از فناوری‌های پیشرو شد.

وی افزود: طرح حمایت از فناوری‌های پیشرو هم‌اکنون در حال بررسی در کمیسیون انرژی است؛ امیدواریم با تصویب نهایی این طرح در صحن علنی مجلس مشکلات صنعت برق حل شود.

امیری با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در صنایع در حال بررسی در کمیسیون انرژی است، خاطر نشان کرد: طرح‌های عادی زیادی در کمیسیون انرژی وجود دارد که در نوبت بررسی است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در پایان گفت: از بدو تشکیل کمیسیون انرژی تاکنون، هیچ طرح و یا لایحه‌‌ مصوب نداشته‌ایم.

انتهای پیام/

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;