ساخت دستگاه پاک کننده فیلترهای توربو ژنراتور در مجتمع گاز پارس جنوبی

0

 

دستگاه پاک کننده فیلترهای استوانه ای هوای ورودی توربوژنراتور نخستین بار در کشور در نیروگاه پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی طراحی و ساخته شد.

 

 

به گزارش تاسیسات نیوز، روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی به نقل از طراح و سازنده این دستگاه اعلام کرد: دستگاه مزبور که به اختصار FCM  نامیده می شود، نمونه خارجی ندارد و نخستین بار در کشور در نیروگاه برق پالایشگاه چهارم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی طراحی و ساخته شده است.

 

 مجید کاظمی سازنده دستگاه افزود: کاهش محسوس هزینه ها و زمان تمیزکاری فیلتر، افزایش طول عمر فیلترها، صرفه جویی در نیروی انسانی برای تمیزکاری و کاهش صدمه به فیلترها بخشی از مزایای این دستگاه است.

وی اضافه کرد: کاهش زمان در دسترس نبودن توربین از 96 ساعت به 20 ساعت، کاهش هزینه های حمل و نقل و تعمیر و گارانتی پایداری تولید پالایشگاه ها از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه است.

کاظمی در پایان با بیان این که این دستگاه با دانش بومی و قطعات داخلی ساخته شده است،اظهار کرد: با استفاده از این دستگاه می توان در طول یک روز کاری همه مجموعه 288 عدد فیلتر توربوژنراتور را با کیفیت و در محل نیروگاه تمیز و نصب کرد.

پایان پیام/.

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;