تعرفه پایین نظام مهندسی ناظر دلیل ساخت‌وسازهای بی‌کیفیت 

رئیس سازمان نظام مهندسی تهران با بیان این‌که فقط حدود ۲ سال است که در تهران ساختمان ایمن ساخته می‌شود،‌گفت: حقوق اعضای هیئت مدیره ۱۰ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان است.
به گزارش تاسیسات نیوز ،علیرضا میرجعفری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر بخواهیم ساختمان‌هایی در تهران بسازیم که مردم از ترس زلزله به خودرهای خود پناه نبرند باید بحث نظارتی و مجری صلاح را تقویت کنیم.
وی تصریح کرد: طی دو سال اخیر توانسته‌ایم ساختمان‌های ایمن‌تری را بسازیم، اما از شهرداری و ارگان‌های دیگر تقاضا داریم تعامل خود را با نظام مهندسی تقویت کنند و در مقابل تخلفات احتمالی برخورد شود.
وی افزود: طی ۲ سال اخیر حدود ۹۰ درصد ساختمان‌های ساخته شده در تهران ایمن است.
رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران درباره آتش سوزی ساختمان‌،گفت: نظام مهندسی تهران و ناظران دلسوزانه مقررات ساختمان را در زمان ساخت تطبیق داده و اجرا می‌کند. ارگان‌های دیگر نیز باید با نظام مهندسی تعامل داشته باشند،الان شهرداری در بحث مجری ذی‌صلاح با ما تعامل بسیار خوبی دارد. انتظار داریم سازمان آتش‌نشانی هم در بحث آتش نشانی نیز با نظام مهندسی تعامل مناسبی داشته باشد و ابهامات این حوزه رفع شود.
میرجعفری بیان کرد: معتقدم طی ۲ سال اخیر در بحث آتش‌نشانی اقدامات خوبی در ساختمان‌ها صورت گرفته است. ساختمان‌های قدیم‌ساز در تهران دچار حریق می‌شوند که ضوابط و مقررات ملی ساختمان در ساخت آنها رعایت نشده است. البته بحثی داریم که ساختمانی بر اساس مقررات ملی ساختمان ساخته می‌شود اما بعد از مدتی کاربری ساختمان تغییر می‌کند.
وی اضافه کرد: در آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر از بام ساختمان هم استفاده شده بود و از تماام فضاهای موجود برای تغییر کاربری استفاه شده بود. اینجا هست که اجرایی شدن مبحث ۲۲ مقررات ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد. از تمام ارگان‌های ذی ربط می‌خواهیم این مبحث را اجرایی کنند و در زمان نقل و انتقال ساختمان به این مبحث توجه شود.
وی با بیان این‌که از اول اسفند در پروانه‌های ساختمانی مجری ذی‌صلاح درج خواهد شد، گفت: این حداقل خواسته سازمان نظام مهندسی ساختمان است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یکی از دلایل کیفیت نازل ساخت‌وسازها در تهران را تعرفه مهندسان ناظر عنوان کرد و افزود: ناظران اعتراض دارند که حق‌الزحمه آنها متناسب با تورم پرداخت نمی‌شود، مدیران ارشد کشوری هم باید این دغدغه‌ها را ببینند. با تعامل با شهرداری نیز می‌توانیم کیفیت ساخت و ساز را افزایش دهیم.
میرجعفری همچنین حقوق ۳۰ میلیون تومانی اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران را تکذیب کرد و گفت: حقوق اعضای هیئت مدیره ۱۰ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان است و بیشتر از این  مبلغ دریافت نمی‌کنند. هر وقت هم تمایل داشتید می‌توانید بیایید و فیش حقوقی اعضا را ببینید.
سعادت‌نژاد رئیس انجمن سازندگان مسکن  ساختمان تهران نیز گفت: حضور افراد دارای صلاحیت در ساخت‌وسازها باعث ارتقای کیفیت و عمر ساختمان می شود.
وی افزود: با توافق با شهرداری تهران، نظام مهندسی ساختمان و انجمن سازندگان از اول اسفند ماه امسال در ساخت‌وسازهای گروه «د» و «ج» از مجریان ذی‌صلاح استفاده خواهد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;