اپلیکیشن امداد به گرفتاران در آسانسور طراحی شد

عباس ابریشمی رئیس اتحادیه کشوری  آسانسور گفت: اپلکیشنی طراحی شده است که قابلیت اطلاع رسانی وضعیت هر فرد گرفتار در آسانسور را تا شعاع ۲ کیلومتر برای سرویس کاران از طریق گوشی همراهشان امکان پذیر می سازد تا خود یا در صورت لزوم آتش نشان ها برای امداد به آنها اقدام کنند.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، عباس ابریشمی رئیس اتحادیه کشوری  آسانسور و پله برقی و صنایع وابسته با اعلام این خبر گفت: بر اساس این اپلیکیشن طراحی شده، وضعیت هر فرد گرفتار در آسانسور تا شعاع ۲ کیلومتر برای سرویس کاران از طریق گوشی همراهشان قابل مشاهده است و به این ترتیب امکان امداد به آنها توسط خود یا آتشنشانی ایجاد می شود.
وی اعلام کرد: امیدواریم بتوانیم ایمنی آسانسورها را به حداکثر برسانیم و هیچ گاه شاهد حبس افراد در آسانسورها نباشیم .
رییس اتحادیه کشوری آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته نیز یادآور شد: این اتحادیه کشوری از آبان سال گذشته تشکیل شد و به صورت سراسری وظیفه ساماندهی نزدیک به ۷۵۰ هزار دستگاه آسانسور در حال کار در کشور را دارد.
عباس ابریشمی اضافه کرد: ۲ هزار واحد صنفی و یک هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی در زمینه آسانسور فعالیت می‌کنند که امیدواریم از ابتدای سال آینده تنها افراد دارای کارت صلاحیت تنها مجاز به ورود به ساختمان‌ها برای سرویس آسانسورها باشند.
وی تاکید کرد: کارت صلاحیت فردی بر اساس تبصره یک ماده ۱۷ قانون نظام صنفی باید دریافت شود و افراد در کنار دارا بودن دانش فنی لازم، صلاحیتشان از سوی پلیس تایید شود تا شاهد حوادث در این حوزه  نباشیم.
رییس اتحادیه کشوری آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته در مورد دغدغه سازمان آتش‌نشانی در این زمینه گفت: سامانه شناسا مراحل نهایی طراحی را طی می‌کند و نرم افزاری بر روی گوشی سرویس‌کاران نصب می‌شود که در شعاع ۲ کیلومتری هر آسانسوری که مشکلی داشت، شناسایی شود.
وی ابراز امیدواری کرد، ایمنی آسانسورها را به ۱۰۰ درصد برسد تا در منطقه، آسانسور ایران حرف اول را بزند.
منبع تابناک
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

;