گسترش کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر

چهارمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی و نخستین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران ۲۲ و ۲۳ مهرماه سال جاری در محل مرکز همایش های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، چهارمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی و نخستین جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر ایران به همت انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران و با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان بزرگترین گردهمایی فعالان انرژی‌های تجدیدپذیر با همراهی و حمایت نهادهای ملی و بین‌المللی مرتبط برگزار می‌شود.
در این سال‌ها شرکت‌های دانش بنیان توانمندی در حوزه انرژی های تجدید پذیر فعالیت می‌کنند که می‌توانند بازار و کسب و کار خود را علاوه بر داخل در کشورهای همسایه نیز توسعه دهند. بنابراین توسعه همکاری‌های بین‌المللی از منظر صادرات برق و ایجاد فرصت‌های کسب وکار شرکت‌های ایرانی در این کنفرانس به عنوان یکی از موضوعات بررسی می‌شود. در این راستا نیز مسئولانی از کشورهای عراق و افغانستان و همچنین اتاق‌های بازرگانی ایران-عراق و ایران-افغانستان در این رویداد حضور دارند.
از دیگر موضوعات پانل‌های تخصصی این کنفرانس می‌توان به بررسی راهکارهای کاهش اثرات یارانه‌های پرداختی به سوخت‌های فسیلی به منظور توسعه کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر  بررسی حلقه‌های مفقود سیاستی و چالش‌های پیش رو سرمایه‌گذاران تجدیدپذیر در شرایط تحریم، بررسی چالش‌های بومی‌سازی و استانداردها و کیفیت تجهیزات انرژی های تجدیدپذیر و بررسی روش‌های نوین تأمین مالی پروژه های تجدیدپذیر اشاره کرد.
همچنین با توجه به لزوم ایجاد بستری مناسب برای معرفی الگوهای برتر در زنجیره توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر کشور جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه این رویداد به فعالان برتر و منتخب این حوزه اعطا می‌شود. این جایزه در هفت سطح پروژه برتر انرژی‌های تجدیدپذیر، شرکت ارائه‌کننده خدمات مهندسی، تدارکات و ساخت (EPC) در حوزه تجدیدپذیر، تولیدکنندگان صنعتی و دانش بنیان تجهیزات تجدیدپذیر، رسانه برتر، شخصیت علمی تأثیرگذار، سازمان‌های عمومی و دولتی و شرکت‌های برق منطقه‌ای و برق توزیع استان‌ها را شامل می‌شود.
منبع ایسنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;