آنالیز ۹۰ دقیقه‌ای آب و پساب با دستگاه ساخت ایران

به گزارش تأسیسات نیوز، دستگاه آنالایزر آنلاین مانیتورینگ COD به عنوان یکی از شاخص‌های مهم اندازه‌گیری آلاینده‌ها در نمونه‌های آب و پساب از سوی فناوران کشور عرضه شده و قادر است در مدت ۹۰ دقیقه نتایج آنالیز آب را به کاربر ارائه دهد.
محمد جواد کارگر شورکی، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان ، «آنالایزر آنلاین مانیتورینگ COD» را از دستاوردهای این شرکت دانست و گفت: این دستگاه از آنالیزهای مبتنی بر هضم و اسپکتروفتومتری استفاده می‌کند و نتایج بسیار سریع، دقیق و قابل اعتمادی را ارائه می‌دهد و استفاده از آن بسیار آسان است.
وی COD یا «مصرف اکسیژن شیمیایی» را یک شاخص مهم برای اندازه‌گیری میزان آلاینده‌های آلی و شیمیایی در پساب‌ها دانست و اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده زیست ‌محیطی ناشی از آب و پساب‌، افزایش قابل توجه میزان اکسیژن مورد نیاز شیمیایی (COD) است و اندازه‌گیری مقدار آن می‌تواند به درک بهتری از آلودگی آب‌ها و محیط زیست کمک کند. مصرف اکسیژن شیمیایی (COD)، نمایانگر مقدار اکسیژن مورد نیاز برای تجزیه و تفسیر آلاینده‌های شیمیایی و مواد آلی موجود در پساب است.
کارگر شورکی با بیان اینکه آنالایزر آنلاین مانیتورینگ COD، اندازه‌گیری مداوم COD را در مراحل فرایند تصفیه آب و پساب فراهم می‌کند و از بخش‌های نظارتی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب پشتیبانی می‌کند، یادآور شد: امروزه، در بسیاری از فرایندهای تصفیه و محیط زیست از انواع دستگاه آنالایزر آنلاین مانیتورینگ COD استفاده می‌شود که به صورت آنلاین و به ‌طور خودکار، میزان COD موجود در نمونه‌های آب را اندازه‌گیری می‌کند.
مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان اضافه کرد: این دستگاه امکان تشخیص سریع و از راه دور فرآیند را برای کاربر فراهم می‌کند، از این رو در تسهیل ارائه گزارش فرآیند مؤثر است. همچنین آنالایزر آنلاین COD، ورودی و خروجی تصفیه‌خانه‌های آب و پساب را برای اهداف مستندسازی و محاسبه ظرفیت پاکسازی کنترل می‌کند و در هنگام تخلیه فاضلاب صنعتی، پارامترهای مؤثر تخلیه در جهت حفظ و حمایت از محیط زیست را به سرعت تعیین می‌کند.
وی، قیمت دستگاه مشابه خارجی آنالایزر COD را حدود ۳ میلیارد تومان و قیمت نمونه ساخته شده در این شرکت را یک میلیارد و ۲۰۰ هزار تومان ذکر کرد و گفت: این دستگاه قادر است که فرایند اندازه‌گیری و مانیتورینگ COD را به صورت آنلاین و خودکار انجام دهد، به این معنی که بدون نیاز به دخالت انسانی، نمونه‌های آب را تجزیه و تحلیل می‌کند. این ویژگی، نیاز به نمونه‌برداری و آزمایش دستی را از بین می‌برد و صرفه‌جویی در زمان آنالیز و کاهش خطای انسانی را در پی دارد.
کارگر شورکی، دقت بالای اندازه‌گیری را از دیگر مزایای این دستگاه برشمرد و افزود: دقت اندازه‌گیری مقادیر کمی COD در حدود یک میلی‌گرم بر لیتر است، ضمن آنکه استفاده از فناوری‌ها و الگوریتم‌های پیشرفته در این دستگاه، ارائه نتایج دقیق و داده‌های قابل اعتماد برای ارزیابی و تصمیم‌گیری مناسب را تضمین می‌کند.
به گفته وی، این دستگاه هر نمونه را در مدت حدود ۹۰ دقیقه آنالیز می‌کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;