کاهش ۲۹ درصدی مرگ خاموش

 

 

در نه ماهه سال جاری ۳۹۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کشور جان باختند این در حالی است که تعداد فوت شدگان مسمومیت با گاز در نه ماهه سال گذشته ۵۵۷ نفر بوده‌است.

 

 

 

به گزارش تاسیسات نیوز، رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در نه ماهه سال جاری ۳۹۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کشور جان باختند این در حالی است که تعداد فوت شدگان مسمومیت با گاز در نه ماهه سال گذشته ۵۵۷ نفر بوده‌است.

 

  محمود خدادوست به تابناک اعلام کرد: در آذر ماه امسال ۱۰۹ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کشور جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوت‌شدگان ناشی از مسمومیت با گاز ۱۴۵ نفر بود، ۲۴.۸ درصد کاهش یافته ‌است.

وی افزود: از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن آذرماه امسال ۳۶ نفر زن و ۷۳ نفر مرد بودند که بیشترین آمار مسمومیت با گاز در ۹ ماهه امسال با ۸۰ نفر در فروردین ماه و کمترین آن با هفت نفر در شهریور ثبت شده‌است.

 رئیس مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار داشت: در نه ماهه سال جاری ۳۹۴ نفر (۱۰۶ زن و ۲۸۸ مرد) بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کشور جان باختند این در حالی است که تعداد فوت شدگان مسمومیت با گاز در نه ماهه سال گذشته ۵۵۷ نفر بوده‌است. بنابراین در آمار فوتی‌های مسمومیت با گاز در سال جاری با کاهش ۲۹. ۳ درصدی مواجه بوده‌ایم.

 

همچنین در نه ماهه امسال بیشترین آمار مسمومیت با گاز به ترتیب در استا‌ن‌های تهران با ۱۰۷ فوتی (۳۵ زن و ۷۲ مرد)، اصفهان با ۳۷ فوتی (هفت زن و ۳۰ مرد) و خراسان رضوی با ۳۰ فوتی (۱۰ زن و ۲۰ مرد) و کمترین آن در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد با یک فوتی، خوزستان دو فوتی، اردبیل، ایلام، ‌ سیستان و بلوچستان و یزد هر کدام با سه فوتی ثبت شده‌است. در این مدت استان خراسان جنوبی نیز هیچ مورد مسمومیت با گاز نداشته‌است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;