کامیون تولید کننده آب و برق + عکس

0

به گزارش تاسیسات نیوز، یک شرکت خودروسازی بستری برای ساخت کامیون‌های مختلف طراحی کرده که با سلول سوختی هیدروژن کار می‌کند و قابلیت فراهم کردن برق و آب در مواقع اضطراری را دارد. باتوجه به تندبادها و بلایای طبیعی که در این اواخر در آمریکا اتفاق افتاده، شرکت جنرال موتورز طرحی را برای مقامات ارتش رونمایی کرده که احتمالا در این موارد کارآمد خواهد بود.

این شرکت از GM SURUS رونمایی کرده که در حقیقت یک پلت‌فرم با چهار چرخ است و می‌تواند ماموریت‌های مختلفی انجام دهد و حتی به‌طور خودران عمل کند. این شرکت معتقد است کامیونی که روی این پلت‌فرم قرار گیرد علاوه‌بر کاربردهای نظامی می‌تواند پشتیبانی اضطراری طی بلایای ناگهانی فراهم کند.

 

 

این پلت‌فرم دارای سیستم سلول سوختی جدیدی به نام Hydrotec است که الکتریسیته را برای موتورهای الکتریکی هر محور فراهم می‌کند. این خودرو می‌تواند با یک بار شارژ هیدروژن ۴۶۶ کیلومتر طی کند. چنین کامیونی مجهز به یک پک باتری لیتیومی نیز خواهد بود.

به‌دلیل وجود سلول سوختی می‌توان موتورهای الکتریکی و مخزن‌های ذخیره هیدروژن و باتری‌ها را زیر این پلت‌فرم کار گذاشت. جالب آنکه خودرو می‌تواند برای تامین برق در مواقع اضطراری، الکتریسیته تولید کند و حتی آب آشامیدنی فراهم کند (آب در حقیقت یکی از موادی است که از سلول سوختی هیدروژنی خارج می‌شود).

کامیون‌هایی که با این بستر ساخته می‌شوند، مجهز به فناوری خودران خواهند بود. جنرال موتورز قصد دارد از این طرح برای تولید خودروهای تجاری استفاده کند و به نظر می‌رسد ارتش آمریکا نخستین مشتری این کامیون‌ها باشد.

 

 

 

 

 

انتهای خبر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;