از افتتاح نیروگاه خورشیدی در بوشهر تا دوم شدن کرمانی‌ها در اتصال نیروگاه خورشیدی

بهره‌برداری از ۲ نیروگاه خورشیدی در ناحیه صنعتی دشتی

دو نیروگاه برق، با ظرفیت تولید ۲۰۰ کیلو وات برق خورشیدی و با سرمایه گذاری ۲۴ میلیارد ریالی بخش خصوصی در ناحیه صنعتی دشتی افتتاح شد.

استاندار بوشهر در مراسم افتتاح دو نیروگاه برق خورشیدی در شهرک صنعتی خورموج و ناحیه صنعتی دشتی با بیان این‌که استفاده از انرژی‌های نو و پاک بایستی نهادینه شود، گفت: از سرمایه‌گذاری برای تولید برق خورشیدی در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر حمایت می‌کنیم.
عبدالکریم گراوند با تاکید بر تسهیل در امر سرمایه‌گذاری افزود: دستگاه‌های مرتبط در فرآیند سرمایه گذاری باید شرایط را تسهیل و تسریع نمایند.
از سرمایه‌گذاران در عرصه تولید برق نیروگاه خورشیدی حمایت ویژه می‌شود
وی با تاکید بر شناسایی عرصه‌های مناسب برای تاسیس و احداث نیروگاه‌های خورشیدی عنوان کرد: استان بوشهر با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی در شهرک های صنعتی ظرفیت های خوبی در توسعه طرح‌های نیروگاه خورشیدی دارد.
گراوند با بیان این‌که این نیروگاه‌ها نقش مهمی در اقتصاد پایدار دارند، تصریح کرد: از سرمایه‌گذاران در عرصه تولید برق نیروگاه خورشیدی حمایت ویژه می‌شود تا خرید تضمینی تولیدات آنان مورد توجه قرار گیرد.
استاندار بوشهر با تاکید بر احداث نیروگاه‌های خورشیدی در شهرها و روستاهای این استان، بیان کرد: سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های نیروگاه خورشیدی ضمن اثراث اجتماعی و مردمی در حوزه معیشت خانوارها به ویژه مددجویان دستگاه‌های حمایتی نقش اثربخشی ایفا می‌کند.
وی با تشکر از سرمایه گذار ایجاد نیروگاه خورشیدی، مجموعه شهرک صنعتی و شرکت توزیع نیروی برق عنوان کرد: این سرمایه‌گذاری موفق سبب رونق و انگیزه آفرینی برای سایر سرمایه گذاران می‌شود.
انعقاد ۵ قرارداد احداث نیروگاه خورشیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان بوشهر
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر نیز در این مراسم گفت: تا کنون ۵ قرارداد احداث نیروگاه خورشیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان بسته شده که از این تعداد ۲ واحد نیروگاه در شهرستان دشتی، با ظرفیت تولید ۲۰۰ کیلو وات برق خورشیدی و با سرمایه گذاری ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بخش خصوصی افتتاح شده است.
شرکت نیروی برق کرمان رتبه دوم اتصال نیروگاه خورشیدی را کسب کرد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان گفت: این شرکت رتبه دوم اتصال بیشترین نیروگاه خورشیدی مدیریت توزیع برق و بهینه‌سازی مصرف انرژی را در کشور کسب کرد.
محمود شهبا افزود: این دستاورد همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی های تجدیدپذیر، بهره وری و صرفه جویی انرژی ایران در تهران برای صنعت برق استان کرمان بدست آمد.
وی تصریح کرد: این رتبه با انجام اقداماتی مانند توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در حوزه فضای سبز و پارک‌ها، معرفی انرژی تجدیدپذیر به عموم مردم، ایجاد زیرساخت و تسریع در انعقاد خرید تضمینی برق، نظام بخشیدن به فرآیند نصب سامانه های خورشیدی مشترکین، پیگیری و نصب و راه اندازی سامانه های خورشیدی در ادارات، توجیه و جلب سرمایه گذار جهت ورود به مزارع خورشیدی محقق شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان اظهار داشت: استان کرمان در ذوزنقه خورشیدی ایران قرار دارد و پتانسیل بسیار بالا جهت بکارگیری انرژی پاک و تجدیدپذیر خورشیدی را دارا است.
وی ادامه داد: با تلاش کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شمال کرمان استقبال بی نظیری از این موهبت الهی در جهت سرمایه گذاری احداث نیروگاه های خورشیدی در محدوده تحت پوشش این شرکت صورت پذیرفته که درارزیابی سازمان ساتبا (سازمان انرژی های تجدیدپذیر) منجر به اخذ رتبه دوم با امتیاز ۳۳۹ در میان شرکت های برق منطقه ای و توزیع در زمینه توسعه انرژی های تجدیدپذیر و پاک شود.
شهبا تاکید کرد: این شرکت از سال ۹۴ تاکنون گامهای موثری در خصوص انعقاد قراردادهای خرید تضمینی برق سامانه های خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب برداشته است.
وی افزود: از میان قریب به ۸۰۰ قرارداد با توان بیش از ۱۰ مگاوات تاکنون ۲۸۲ سامانه خورشیدی با توان مجموعاً ۴٫۲۴ مگاوات به بهره برداری رسیده و اتصال به شبکه این ظرفیت تولیدی سالانه بیش از هشت هزار و ۵۲۵ مگاوات ساعت تولید انرژی را به همراه داشته است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان گفت: این شرکت طی سال های ۹۲ تا ۹۳ نیز از طریق ۱۵ هزار و ۹۵۰ میلیون ریال اعتبار، ۱۴۵ کیلووات سامانه خورشیدی در مساجد و مدارس شهرستانهای رفسنجان، زرند و کرمان نصب و راه اندازی نموده که نصب این ظرفیت سالانه بیش از ۲۹۱ مگاوات ساعت تولید انرژی را به همراه خواهد داشت.
وی هدف از نصب این سامانه ها را استفاده از پتانسیل های استان در زمینه استفاده از انرژی پاک و فرهنگسازی در زمینه استفاده از انرژی های نو در مدارس بزرگ و مساجد برشمرد.
شهبا اظهار داشت: احداث ۱۵۴ کیلووات سامانه خورشیدی در ساختمان های اداری و با مشارکت مشترکان با اعتبار هشت هزار و ۴۷۰ میلیون ریال از دیگر فعالیت های انجام شده در حوزه برق شمال استان بشمار می رود.
وی با اشاره به امضا تفاهم نامه همکاری تحت عنوان طرح کرامت خورشید با کمیته امداد امام استان گفت: از سال ۹۵ جهت انعقاد قرارداد خرید تضمینی با مددجویان تحت پوشش، گام بلندی در راستای اعتلای شان و منزلت این خانواده ها و امکان ایجاد درآمد و کمک به اقتصاد تعداد بیش از ۷۰ خانواده نیز فراهم شده است که تا پایان سال ۹۷ به بیش از ۱۰۵ نیروگاه بهره برداری شده خواهد رسید.
منبع ایسنا
از طريق ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.