موتور بنزینی برون نصب دریایی توس

0

 

به گزارش تاسیسات نیوز، موتور بنزینی برون نصب دریایی (توس) با حضور وزیر دفاع در نخستین همایش پیشرانه‎های دریایی رونمایی شد. در حاشیه مراسم افتتاحیه نخستین همایش پیشرانه‌های دریایی، موتور بنزینی برون نصب دریایی توس که به دست متخصصان زبده و کارآمد سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است با حضور وزیر دفاع رونمایی شد.

 

 

 

 

وزیر دفاع در آئین رونمایی از این موتور دریایی طی سخنانی با اشاره به این که سیستم رانش از اصلی‎ترین بخش‌های موجود در شناورها بوده و اهمیت زیادی در بهره وری آن دارد، گفت: وزارت دفاع با راهبرد توانمندسازی نیروی دریایی ارتش و سپاه و فراهم کردن زمینه بهره وری بیشتر از دریا که می‌تواند زمینه ساز توسعه ملی باشد، طراحی و ساخت موتور و بومی سازی پیشرانه‌های دریایی را از اولویت‌های خود قرار داد که بحمدالله به دستاوردهای بسیار ارزشمندی دست یافته و موتور برون نصب دریایی توس یکی از این دستاوردها به شمار می‌رود.

 

 

 

 

سردار دهقان، رسیدن به دانش فنی و فناوری توان تولید موتورهای دریایی در داخل کشور، جلوگیری از خروج ارز، اشتغال زایی، کمک و توسعه صنایع جانبی را از اهداف طراحی و ساخت موتور دریایی توس ذکر کرد و افزود: سامانه‌های روانکاری، خنک کاری، مولد قدرت، انتقال قدرت و الکتریکال از فناوری‌هایی است که در موتور برون نصب دریایی توس به کار گرفته شده است. وی افزود: این موتور با قدرت ۲۰۰ اسب بخار قادر است شناورهای مورد نظر را با سرعت ۴۱ نات معادل ۷۴ کیلومتر بر ساعت دریایی به حرکت درآورد.

 

 

 

 

وزیر دفاع دستیابی به دانش طراحی و ساخت المان‌ها و مجموعه‌های مکانیکی، الکترونیکی موتورهای برون نصب دریای و دستیابی به دانش دریایی سازی موتورهای زمینی و کنترل موتورهای زمینی و دریایی و استقرار توسعه تجهیزات و آزمایشگاه‌های مورد نیاز موتورهای برون نصب و زمینی را از دستاوردهای بومی‌ساز موتور دریایی توس برشمرد.

 

 

 

 

سردار دهقان با بیان این که گسترش دانش بومی سازی موتورهای دریایی برای توان‌های بالاتر، تجاری سازی موتورهای ۲۰۰ اسب بخار، دریایی سازی موتورهای ۴۰۰ و ۵۰۰ اسب بخار و پیاده‌سازی و استقرار آزمایشگاه جامع موتور از برنامه‌های برون نصب بنزینی در مناطق مختلف کشور با انبوه‌سازی این موتور و سایر موتورهای مورد نیاز دریایی بتوانیم گام بلندی در توسعه دریایی کشور و رفع نیازهای این بخش برداریم.

 

 

 

 

وزیر دفاع برگزاری نخستین همایش پیشرانه‌های دریایی را در همین راستا و به منظور افزایش همکاری و هم‌افزایی بخش‌های فعال کشور در حوزه دریایی دانست و اظهار امیدواری کرد: این همایش بتواند به اهداف مورد نظر در این زمینه دست یابد. وی با تشکر و قدردانی از دست‌اندرکاران طراحی و ساخت موتور برون نصب دریایی توس و نخستین همایش پیشرانه‌های دریایی تأکید کرد: از آنجا که امروز دریا از محورهای اصلی توسعه به شمار می‌رود، باید با مشارکت و همکاری همه نهادهای فعال در این حوزه بیش از پیش زمینه توسعه دریایی کشور را فراهم کنیم.

 

 

 

 

 

 

انتهای خبر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;