مهندس ناظر متخلف به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی معرفی می‌شود

 

بر اساس تبصره 7 ماده صد قانون شهرداری ها چنانچه عدم خلاف و پایان ساختمان بر خلاف واقع توسط مهندس ناظر گواهی شده باشد و یا تخلف را به موقع به شهردار اعلام نکند، شهرداری مکلف است مهندس مربوطه را برای رسیدگی تخلف ، به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی کند.

 

 

 

 

به گزارش تاسیسات نیوز، رضا نگهبان با بیان این مطلب گفت: شهرداری‌ها به عنوان مرجع صدور پروانه در رعایت مقررات و ضوابط شهرسازی در مراحل تصویب نقشه ها و صدور پروانه نقش مهمی دارد و بعد از این مرحله هرگونه تخلف از مقررات و ضوابط و عدول از قانون به ویژه در مواردی که مغایرت اساسی و اجرایی با مقررات ملی ساختمان انجام گیرد باید توسط مهندس ناظر پروژه که عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان است ، احراز و سریعا به شهرداری گزارش شود.

وی به ایسنا گفت: در فاز بعدی تغییرات کاربری ساختمان که ممکن است بعد از اتمام عملیات ساختمانی و یا حتی اخذ پایانکار صورت گیرد، توسط ماموران شهرداری شناسایی و به عنوان تخلف به کمیسیون های ماده صد که متشکل از نمایندگان قوه قضائیه ، وزارت کشور وشورای شهر است اعلام خواهد شد که در نهایت منجر به صدور رای به رفع خلاف ( تخریب، اعاده، جریمه ) می شود.

نگهبان تصریح کرد: بر اساس تبصره 7 ماده صد قانون شهرداری ها و به تشخیص اعضای کمیسیون ها چنانچه عدم خلاف و پایان ساختمان بر خلاف واقع توسط مهندس ناظر گواهی شده باشد و یا تخلف را به موقع به شهردار اعلام نکند ، شهرداری مکلف است مهندس مربوطه را به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی کند.

به گفته مدیرکل امور اجرایی کمیسیون های ماده صد شهرداری تهران ، بنا بر تاکید مدیریت شهری، موضوع برخورد با تخلفات ساختمانی بایست کارآمد، اثر بخش و هماهنگ با نهادها و ارگان های مرتبط باشد و به هیچ وجه به عنوان منبع جذب درآمد برای شهرداری محسوب نمی شود.

 

انتهای پیام

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;