معضل تامین زیرساخت در صنعت تهویه

تاسیسات نیوز: در حال حاضر تقریبا در اکثر شهرک‌‌‌های صنعتی مشکل تامین زیرساخت اعم از آب، برق و تصفیه فاضلاب وجود دارد. مساله دیگر آن است که دولت در هرزمانی که با کمبود منابع برق و گاز مواجه می‌‌‌شود، نسبت به قطع برق و گاز شهرک‌‌‌های صنعتی اقدام می‌‌‌کند؛ با این نگاه که تمامی واحدهای مستقر در این شهرک‌‌‌ها صنعتی هستند و مسکونی نیستند.
مهدی بستانچی رئیس انجمن تولیدکنندگان سیستم‌های تهویه مطبوع ایران با بیان این مطالب افزود: این موارد در حالی انجام می‌‌‌شود که قطع برق و گاز صنایع طبق ماده ۲۵ قانون بهبود کسب‌وکار غیر‌مجاز است و در صورت اجرا باید خسارت‌های حاصل از این موارد به صنایع پرداخت شود.
وی ادامه داد: البته تحت هیچ شرایطی هیچ برنامه‌‌‌ای برای جبران خساراتی که به واحدهای صنعتی وارد می‌‌‌شود وجود ندارد و طی سال‌های گذشته به دلیل کم‌کاری و کم‌لطفی‌‌‌های انجام شده در حق صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی به طور خاص شهرک صنعتی عباس‌آباد، خسارات سنگینی به این واحدهای صنعتی وارد شده که آمار آن موجود است. متاسفانه به اسم کمک به صنایع، در استان‌‌‌ها به خصوص در استان تهران مناطق خاصی را برای صنایع تدارک دیده و واحدهای دارای فعالیت صنفی را در شهرک‌های صنعتی گرد هم آورده‌‌‌اند؛ با این وعده که زیرساخت‌ها را برای آنها تامین می‌‌‌کنند تا در کنار هم به فعالیت بپردازند.
وی در نهایت با ابراز تاسف از اینکه صنایع کوچک و متوسط تقریبا در هیچ نهادی زبان گویا و تریبون مناسبی ندارند، افزود: صنایع بزرگ به هر حال گلیم خود را از آب بیرون می‌‌‌کشند و به واسطه لابی‌‌‌هایی که دارند می‌‌‌توانند مشکلات خود را حل کنند اما صنایع کوچک محروم از این گونه حمایت‌‌‌ها هستند و به نهاد و تشکلی نیاز دارند که بتواند از آنها حمایت کند که متاسفانه هیچ نهادی حامی این صنایع نبوده و در این میان هرچند بخشی از اقداماتی که اتاق بازرگانی انجام داده مفید بوده اما درمجموع اقدام خاص و اثربخشی برای صنایع خرد‌مقیاس  انجام نداده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;