معامله ۶٠ درصد برق مورد نیاز کشور در بورس انرژی

سخنگوی صنعت برق گفت: ۶٠ درصد برق مورد نیاز کشور در خرداد ماه توسط شرکت‌های توزیع، نیروگاه‌های خصوصی و دولتی و صنایع در بورس انرژی معامله شد.
به گزارش تاسیسات نیوز، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اجرای طرح اصلاح جریان مالی صنعت برق که از اردیبهشت امسال و با هدف هدایت معاملات برق به بورس انرژی و ایجاد فضای رقابتی و شفاف برای همه بازیگران بورس آغاز شده است، گفت: در ماه نخست اجرای این طرح، حدود ۴٠ درصد برق مورد نیاز کشور در بورس انرژی معامله شد که این رقم در خرداد به ۶٠ درصد رسید و پیش بینی می شود در ماه‌های تیر و مرداد از ۶٠ درصد هم فراتر رود.
وی با بیان این که از ابتدای اجرای طرح اصلاح جریان مالی صنعت برق، شرکت توانیر به طور منظم و هفتگی ۵٠٠ میلیارد تومان برای خرید برق به حساب شرکتهای توزیع واریز کرده و این روند ادامه دارد، خاطرنشان کرد: تاکنون ٣٠ میلیارد کیلووات ساعت برق به ارزش حدود ٣٧٠٠ میلیارد تومان توسط شرکتهای توزیع نیروی برق خریداری شده است.
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به حضور فعال همه شرکت‌های توزیع در این بازار، از عرضه برق توسط ٣۵ نیروگاه خصوصی و ٢۶ نیروگاه دولتی در این بازار خبر داد و تصریح کرد: نیروگاه‌های دولتی ۵۴ درصد و نیروگاههای خصوصی ۴۶ درصد از سهم معاملات برق این دوره را به خود اختصاص داده‌اند.
وی در پایان گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش مصرف برق ، تداوم تزریق نقدینگی و افزایش نقدینگی مورد نیاز معاملات برق در بورس انرژی انتظار می رود شاهد رونق بیشتری در حجم معاملات بورس انرژی باشیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;