چگونگی تعمیر لوله‌های زیرکار قبل از عید

از آنجاکه پیداکردن لوله‌کش مناسب در شب‌های منتهی به آخر سال سخت است، بهتر است قبل از شب‌های عید، تصمیم بگیریم لوله‌های آب را تعمیر کنیم.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، اِشکال و شکستگی و نم و نشتی در لوله‌های ساختمان علاوه‌بر آسیب‌های مالی، ظاهر و شکل ساختمان را نیز تحت‌تأثیر قرار خواهد داد.
نشتی ممکن است به‌دلایل مختلفی مانند شکستگی اتصالات و سوراخ‌شدن و فرسودگی لوله‌ها باشد.
با وجود این، با تشخیص و اقدام به‌موقع و کارشناسی دقیق، میزان خسارت‌های وارده را می‌توان کاهش داد و به‌حداقل رساند.
با مشاهده‌ی نم و رطوبت در دیوارها یا کف و سقف، در مرحله‌ی اول باید از کارشناسان لوله‌کشی آب‌ و‌ فاضلاب ساختمان بخواهید دلیل اصلی را مشخص کنند و با استفاده از تجهیزات فنی، تشخیص دهند اشکال از کجاست: از لوله‌کشی آب یا لوله‌کشی فاضلاب یا شیرآلات یا … .
نشانه‌هایی برای تشخیص دلیل نشتی وجود دارد؛ مثلا درصورتی‌که آب‌ریزی ندارید و هنوز لوله نشتی دارد، احتمالا مشکل از لوله‌کشی آب است.
بهتر است برای رعایت نکات بهداشتی و جلوگیری از آلودگی محیطی و رشد کپک و قارچ‌ها، در اولین فرصت از کمک متخصصان استفاده کنید.
با تشخیص صحیح، عملیات تخریب و کنده‌کاری آخرین راهکار خواهد بود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی خواهد شد.

امروزه، لوله‌های فاضلاب در محل‌هایی تعبیه می‌شوند که درصورت نیاز به تعمیرات، کمترین تخریب را به‌همراه داشته باشند.
مزیت سیستم روکار این است که درصورت بُروز هرگونه اشکالی، دسترسی برای تعمیرات آسان‌تر خواهد بود.
اکثر لوله‌های فاضلاب زیر سقف نصب و از داخل رایزر عبور داده می‌شوند. سپس، با سقف کاذب از دید پنهان می‌شوند و درصورت بُروز مشکل، تعمیرات آن‌ها با کمترین هزینه‌ها امکان‌پذیر است.
با این‌حال، در خانه‌های قدیمی که از سیستم رایزر و داکت استفاده نکرده‌‌اند و لوله‌ها توکار است، شاید برای تعمیر راهی به‌جز تخریب کف و دیوارها وجود نداشته باشد.
اگر سیستم لوله‌کشی خانه و آشپزخانه نیز توکار است، برای تعمیر لوله‌ها حتما از متخصص لوله‌کشی ساختمان کمک بگیرید.
اگر سنگ توالت و سرامیک و کاشی‌های سرویس بهداشتی یا حمام دچار تَرَک و شکستگی شده‌اند، حتما دلیلش را پیگیری کنید. در صورت مشاهده‌ی نم و نشتی، برای جلوگیری از ایجاد بیماری‌ یا رشد قارچ‌ها هرچه‌سریع‌تر محل دقیق نشتی را با کمک متخصصان و دستگاه نشت‌یاب پیدا و لوله‌ها را تعمیر کنید.
همچنین درصورت نیاز، کاشی و سرامیک‌ها را تعویض کنید. برای جلوگیری از بُروز دوباره‌ی چنین مشکلاتی، عایق‌کاری را بررسی کنید و درصورت لزوم قبل از کاشی‌کاری، عایق رطوبتی و شیب‌بندی را انجام دهید.
معمولا تعویض لوله‌های توکار با تعویض کاشی و سرامیک همراه خواهد بود. برای انجام کاشی و سرامیک‌ کاری ساختمان حتما از متخصص کمک بگیرید.
آنچه در سطور قبل به آن‌ها اشاره شد، کارهایی کاملا تخصصی است. هرگونه سهل‌انگاری در تعمیرات لوله‌کشی ساختمان، ممکن است خسارت‌های جبران‌ناپذیری به ساختمان وارد کند.
کاشی‌کاری و سرامیک‌کاری به نیروی کار ماهر و دقیق و باسلیقه نیاز دارد. هرگونه درز و شکاف بین کاشی‌ها باعث نفوذ آب به لایه‌های زیرین و به‌مرور زمان، آسیب به کف یا سقف خواهد شد.
منبع سیاست و بازاریابی
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.