قبض برق ٢ میلیون تومانی در انتظار استفاده کنندگان از کولر گازی

مدیرکل امور انرژی و مشتریان شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، استفاده از کولر گازی در مناطق عادی را با افزایش سه برابری مصرف و ٢۴ برابر شدن قبض برق خانگی همراه دانست که مشترک باید بیش از ٢ میلیون تومان هزینه برق پرداخت کند.
به گزارش تاسیسات نیوز، «عبدالامیر یاقوتی» استفاده از کولر گازی به جای کولر آبی در مناطق عادی و معتدل کشور را با افزایش ٣ برابری مصرف برق و افزایش هشت برابری نرخ برق همراه دانست که در مجموع قبض برق مشترک خانگی را به ٢۴ برابر افزایش می دهد.
وی، تعیین الگوی مصرف برق هر منطقه را بر اساس قانون و با تاکید بر حفظ رفاه اجتماعی و فرصت‌های مدیریت مصرف ذکر و تصریح‌کرد: به طور معمول ٧۵ درصد مشترکان برق هر منطقه، نسبت به الگوی مصرف تعیین شده، برق کمتری مصرف می کنند.
یاقوتی، الگوی مصرف مناطق عادی در فصل گرم را ٣٠٠ کیلووات‌ساعت عنوان کرد و افزود: هزینه برق مشترکان خانگی که از کولرهای آبی استفاده می کنند در هر دوره ٢ ماهه حدود ٨٠ هزار تومان است که در صورت جایگزینی کولر گازی، مصرف سرمایشی از ١٠٠ تا ١٢٠ کیلووات‌ساعت به بیش از ٧٠٠ کیلووات‌ساعت افزایش می یابد و با احتساب مصرف سایر لوازم برقی، مصرف دوره بیش از سه برابر افزایش و از ٣٠٠ کیلووات‌ساعت به حدود ٩٠٠ تا یک‌هزار و ٢٠٠ کیلووات‌ساعت می رسد و مشترک باید بیش از ٢ میلیون تومان هزینه برق پرداخت کند.
این مسوول با اشاره به تقسیم بندی کشور به پنج اقلیم آب و هوایی شامل مناطق گرم یک تا چهار و مناطق عادی، افزود: تقریبا ٨٠ درصد مشترکان خانگی در مناطق عادی و معتدل مانند شمال غرب و شمال شرق کشور ساکن هستند که استان‌های تهران ،زنجان، قزوین، همدان و لرستان، اغلب مناطق استان کردستان و کرمانشاه همچنین بخشهایی از اصفهان را در بر می گیرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;