فعالیت ۲۴۰ واحد زیرپله‌ای در بخش شیرآلات ساختمانی

دبیر انجمن تولیدکنندگان شیرآلات ساختمانی با اشاره به این‌که در تهران ۳۰۰ واحد تولیدکننده داریم که خیلی از این‌ها زیرپله‌ای هستند، گفت: ۶۱ واحد عضو انجمن هستند.
به گزارش تاسیسات نیوز، ناصر میرزایی در نشست خبری با اشاره به این‌که در تولید شیرآلات ساختمانی به‌عنوان یکی از زیربخش‌های مهم صنعت ساخت و ساز مسکن نباید بیشتر از ۲٫۵ درصد سرب استفاده نشود، اظهار کرد: در این بخش ۲۰ هزار نفر به‌صورت مستقیم و ۱۰۰ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم فعالیت دارند.
وی با بیان این‌که سازمان امور مالیاتی باید به جای تولیدکننده مالیات را از مصرف‌کننده این بخش دریافت کند، افزود:‌ در بخش کاتریج وابستگی ۱۰۰ درصدی به واردات داریم و در سایر اجزا موردنیاز برای تولید شیرآلات خودکفا هستیم.
وی با اشاره به قاچاق شیرآلات ساختمانی به صورت کولبری، گفت: متاسفانه در این زمینه هیچ فیلتری در مرزها نداریم و باید نماینده ای از گمرک، سازمان استاندارد و نماینده انجمن بر این قبیل فعالیت‌ها نظارت داشته باشند.
دبیر انجمن تولیدکنندگان شیرآلات ساختمانی با یادآوری این‌که واردات شیرآلات ساختمانی حدود ۸ سال است که ممنوع شده، اضافه کرد: البته برخی قطعات را وارد کشور کرده و آنها را مونتاژ می‌کنند،‌ امیدواریم با کمک وزارت صمت جلو این کار را هم بگیریم.
میرزایی با اشاره به برگزاری نمایشگاه شیرآلات بهداشتی در تهران با حضور ۱۰ شرکت خارجی از کشورهای فرانسه، ایتالیا، فنلاند، ترکیه، چین و …، اظهار کرد:‌ میزان صادرات شیرآلات بهداشتی حدود یک میلیارد دلار بوده است. وی همچنین با اشاره به رکود بازار مسکن، گفت:‌این وضعیت روی فعالیت کارخانه‌های تولیدی تاثیر گذاشته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;