سهم شهرداری از تولید برق توسط نیروگاه های خورشیدی

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در تشریح میزان تولید برق شهرداری تهران در نیروگاه‌های خورشیدی کوچک‌مقیاس از تولید ۱۳۰۰ کیلووات اسمی برق در سال گذشته خبر داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، شهرداری تهران پیرو اسناد بالادستی و مصوبه هیات وزیران که کلیه شهرداری‌ها را موظف کرده است ۲۰ درصد برق خود را از انرژی خورشیدی تامین کنند، احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر را در دستور کار خود قرارداده است و تاکنون ۶۴ نیروگاه خورشیدی را احداث کرده که بزرگ‌ترین آن‌ها در بوستان سرخه حصار ایجاد شده است چراکه بهره‌گیری از انرژی خورشیدی می‌تواند به‌تنهایی میزان زیادی از سطح کربن را در شهر تهران کاهش می‌دهد.
حلیاسادات حسینی در گفت و گو با ایسنا در تشریح روند احداث نیروگاه‌های خورشیدی در شهرداری تهران و میزان تولید برق در این نیروگاه‌های کوچک مقیاس گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۱۳۰۰ کیلووات تولید اسمی برق از نیروگاه خورشیدی داشتیم.
وی افزود: از به‌روزترین فناوری در پنل‌های خورشیدی استفاده می کنیم. افتتاح دو نیروگاه در هفته زمین پاک دردستور کار ما بود. با توجه به اینکه یکی از بزرگترین نیروگاه‌های خورشیدی در میان ساختمان های شهرداری‌های کشور تا پایان نیمه اول سال به بهره برداری می‌رسد، پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۳۰۰ کیلووات دیگر به مجموعه ظرفیت نیروگاه های شهرداری تهران افزوده شود.
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی درباره تعداد نیروگاه‌های کوچک‌مقیاس خورشیدی بهره برداری شده در ساختمان‌های شهرداری تهران گفت: تقریبا در هر منطقه‌ای یک ساختمان داریم که در آن نیروگاه کوچک مقیاس خورشیدی احداث شده است ولی برخی مناطق نیروگاه‌های بیشتری دارند و برخی تنها یک نیروگاه دارند.
حسینی تاکید کرد: نگاه ما به موضوع نیروگاه های خورشیدی کوچک‌مقیاس، «توسعه‌ای» است. به این ترتیب در سال جاری تمام مناطق این رویکرد را در دستور کار خود دارند.
انتهای پیا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;