سازه‌های بیمارستان ها باید ضدزلزله ساخته می شوند

عضو هیئت مدیره سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی با اشاره از ابلاغ دستورالعمل لرزه‌ای اجزای سازه‌ای و غیر سازه‌ای ساختمان بیمارستا ن‌ها از جانب سازمان برنامه و بودجه، خبر داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، قاسم قربانعلی زاده با بیان اینکه آئین نامه ۲۸۰۰ بیشتر برای طراحی لرزه‌ای ساختمان‌های متعارف کاربرد دارد، اظهار کرد: از آنجایی که برای طراحی لرزه‌ای بناهای پر اهمیتی مانند بیمارستان‌ ها که پس از حوادثی مانند زلزله نیز باید کارکرد خود را حفظ کنند به دستورالعمل جامعی نیاز بود، سازمان مجری طرح پژوهشی مشترکی با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی آغاز کرد که به تدوین نشریه شماره ۸۱۶ سازمان برنامه و بودجه منجر شد.
معاون برنامه ریزی و مهندسی سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی افزود: رعایت دستورالعمل جدید در بناهایی که دستورالعمل مناسبی برای آنها وجود ندارد، الزامی است.
عضو هیئت مدیره سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی با اشاره به سابقه همکاری‌های پژوهشی این سازمان با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ادامه داد: نتیجه این همکاری‌ها به نتیجه رسیدن ۳۸ طرح پژوهشی است که نشریه‌های ۷۱۴، ۷۶۶ و ۸۱۶ سازمان برنامه و بودجه درباره الزامات سازه‌ای، کاربرد میراگرها و طراحی لرزه‌ای بیمارستان‌ ها بخشی از آنها هستند.
منبع خبرگزاری مهر
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;