معاون وزیر نفت گفت: مصرف روزانه بنزین و گازوئیل در بخش حمل‌و نقل کشور به ترتیب ۱۱۸ میلیون لیتر و ۶۵ میلیون لیتر است که می‌توان با استانداردسازی خودروها و خارج کردن خودروهای فرسوده از چرخه حمل‌و نقل، این ارقام را به نصف کاهش داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، جلیل سالاری با اشاره به میزان بالای مصرف بنزین و تمرکز دولت سیزدهم بر راهکارهای غیرقیمتی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ برنامه ریزی تولید بنزنین ۱۰۵ میلیون لیتر در روز بود که ۹۴ میلیون لیتر تولید صورت گرفت. مصرف بنزین نیز برای ۱۰۵ میلیون لیتر در روز برنامه ریزی شده بود که ۷۵ میلیون لیتر روزانه نیز مصرف صورت گرفت. اگر همین روند ادامه پیدا می کرد شاهد افزایش مصرف و ناترازی بنزین می بودیم اما شیوع کرونا باعث شد تا میزان مصرف بنزین کم شود.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ مصرف بنزین به ۹۱ میلیون لیتر، در سال ۱۴۰۱ به ۱۰۴ میلیون لیتر و در سال ۱۴۰۲ نیز به ۱۱۱ میلیون لیتر رسید که روند افزایشی مصرف بنزین باعث شد تا سیاست های غیرقیمی با تمرکز بر مدیریت مصرف سوخت در دستور کار دولت خدمتگزار سیزدهم قرار گیرد. همچنین در سه سال گذشته ۳ میلیون لیتر کارت سوخت توزیع شد و عملا ۵ میلیون لیتر بنزین روزانه به ظرفیت کشور اضافه گردید.
معاون وزیر نفت با بیان اینکه در حوزه انرژی سرمایه گذاری سخت و منابع محدود است، تصریح کرد: طرح های سرمایه ای در حوزه انرژی زودبازده نیست و مصرف انرژی با تولید ناخالص داخلی تناسب ندارد. برای تامین نقدینگی باید به سمت بهینه سازی مصرف حرکت کنیم. در حوزه سرمایه گذاری و تامین نقدینگی، می توان به منابع داخلی اتکا کرد.
وی افزود: ناوگان فرسوده و انحراف سوخت یکی از دلایل افزایش مصرف است که در صورت اصلاح این روند شاهد کاهش مصرف سوخت خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه باید در چرخه مصرف تحول ایجاد شود گفت: برای تولید ۵ میلیون لیتر باید پالایشگاهی با سرمایه گذاری ۴هزار میلیارد دلاری احداث شود که رقم قابل توجهی است. درصورتی که با مدیریت مصرف و بعضی اقدامات دیگر می توان شاهد کاهش مصرف با حداقل هزینه های تحمیلی به کشور بود.
وی با اشاره به تردد خودروهای فرسوده در ناوگان حمل و نقل کشور و مصرف بالای این خودروها اظهار داشت: سال ۱۳۸۶ خودروهای فرسوده از چرخه خارج شد که نتیجه خوبی داشت. اگر خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقلی کشور خارج شوند ۹۰ میلیون لیتر در روز معادل ۲۳هزار میلیارد دلار صرفه جویی صورت می گیرد که نشان از اهمیت توجه به موضوع خودروهای فرسوده دارد.
جلیل سالاری ادامه داد: در صورت جایگزینی خودروهای فرسوده ضمن صرفه جویی ریالی، شاهد تثبیت کرایه های حمل و نقل، توسعه ناوگان حمل و نقل و تامین خوراک پتروشیمی ها که صرف سوخت می شود، خواهیم بود.
وی یکی دیگر از راه های بهینه سازی مصرف سوخت را توجه به موضوع فلرسوزی عنوان کرد و گفت: در صورت پایان فلرسوزی معادل ۵ میلیارد دلار صرفه جویی صورت می گیرد.
معاون وزیر نفت اجرای طرح پایش خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی را از دیگر اقدامات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در دولت سیزدهم برای مبارزه با قاچاق سوخت دانست و اظهار داشت: به هر خودرویی که در مسیر نباشد هشدار داده شده و پیمایش آن پایاش می شود. این طرح از ابتدای ماه جاری آغاز شده است که انتظار می رود باعث صرفه جویی ۵ میلیون لیتری در روز می شود.
وی ادامه داد: با پایاش بخش حمل و نقل و همچنین الکترونیکی شدن بارنامه ها، روزانه۱۰ میلیون لیتر بنزین صرفه جویی محقق می گردد. براساس گزارش ها قاچاق سوخت به گونه ای است که گازوئیل لیتری ۳۰۰ تومان با عدد لیتری ۱۳۰۰۰ تومان در مرز کشورهای همسایه معامله می شود که این اختلاف قیمت سودقابل توجهی را متوجه سودجویان و قاچاقچیان سوخت می نماید.
جلیل سالاری تاکید کرد: با اجرای بهینه سازی مصرف سوخت معادل ۸۰درصد درآمد صادرات نفت خام نقدینگی جذب می شود.
وی با اشاره به مصرف بالای سوخت نیروگاهی و ضرورت توجه به این بخش گفت: نیروگاه های کشور در سه سال گذشته به ترتیب ۴۳، ۵۰ و ۵۵ میلیون لیتر سوخت مصرف کرده اند که رشد قابل توجهی در حوزه نیروگاهی است.
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: رادمان نیروگاه ها ۳۲درصد است که عدد بسیار پایینی بوده و در صورتی که بهینه سازی اتفاق بیفتد حجم قابل توجهی صرفه جویی محقق می شود.
وی با اشاره به اینکه سوخت نیروگاه ها را بر اساس راندمان تحویل می دهیم تصریح کرد: انگیزه برای بهینه سازی در نیروگاه ها باید ایجاد شود و راندمان به ۷۰درصد برسد. نیروگاه هایی که راندمان پایینی دارند باید از چرخه عملکردی خارج شوند. تلفات در شبکه نیروگاهی ۸درصد است که باید کاهش یابد.
جلیل سالاری با بیان اینکه مصرف بخش نیروگاهی در سال ۱۴۰۱ معادل ۲۴۰ میلیون لیتر در روز مجموع سوخت مایع بوده که امسال این مقدار به ۲۶۸ میلیون لیتر در روز رسیده است تصریح کرد: ما در کشور سوخت را می سوزانیم در صورتی که اگر ۱۰ درصد صرفه جویی شود شاهد اتفاقات مثبتی در این حوزه خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ادامه داد: بهینه سازی مصرف انرژی، در دسترس ترین اقدامی است که می شود در این حوزه انجام داد و الگوهای خوبی نیز برای اجرای آن وجود دارد.
وی افزود: سال گذشته ۹۳ میلیارد لیتر سوخت از طریف حمل زمینی انجام شده است که انتظار می رود این مقدار در سال جاری نیز رشد داشته باشد.
جلیل سالاری با اشاره به مرقون به صرفه بودن انتقال فرآورده های نفتی از طریق خطو لوله گفت: اگر ۱۰ درصد جابه جایی با خطوط لوله صورت پذیرد، شاهد مقدار قابل توجهی صرفه جویی در این حوزه خواهیم بود. اختلاف سرمایه گذاری در این حوزه نسبت به حمل و نقل جاده ای ۶/۱ است.
وی با بیان اینکه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران می تواند به موضوع خودروهای فرسوده و نوسازی ناوگان حمل و نقل ورود پیدا کرده و آمادگی های لازم در این خصوص را دارد عنوان کرد: باید خودروهای استاندارد و با مصرف سوخت مناسب وارد چرخه تولید شود که اولویت با حمل و نقل عمومی است. در صورت کاهش مصرف سوخت با استفاده از شیوه های مدیریت مصرف و بهینه سازی آن، منابع تامین نقدینگی برای خرید خودروهای جدید تحقق می یابد.
معاون وزیر نفت ادامه داد: مصرف بنزین خودروهایی که در کشور در حال تردد هستند به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۲ لیتر است که این عدد باید به ۴ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر که استاندارد جهانی است، برسد. یکی از شیوه های کاهش مصرف سوخت، تغییر سبد خودرویی کشور با استفاده از خودروهای هیبریدی و برقی است.
وی با اشاره به تجربه موفق استفاده از سوخت CNG در سال های گذشته اظهار داشت: در سال ۱۳۸۲ مقرر شده بود که ۲۰درصد از سبد بنزینی به CNG اختصاص یابد که این موضوع محقق گردید که تاثیر بسزایی در مصرف سوخت کشور داشت.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران تاکید کرد: بهینه سازی مصرف و سیاست جایگزینی سوخت از روش های غیرقیمتی برای کنترل مصرف سوخت در کشور است که باید با جدیت و اولویت دنبال شود.
وی در پایان با بیان اینکه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران یک مجموعه کارمزدی است و منابع مالی ندارد اظهار داشت: به عنوان اولین مجموعه در وزارت نفت هستیم که حساب های خود را به خزانه متصل کرده ایم. اکنون در تامین نقدینگی خود دچار چالش هستیم و حتی ۱۲/۱ نقدینگی که حق قانونی است هم به سختی به مجموعه تعلق می گیرد.