شناسه ملی و گواهی ایمنی آسانسور را چطور دریافت کنیم؟

متاسفانه مالکان و مدیران ساختمان توجه زیادی به گواهی‌ها و بازرسی‌های آسانسور نمی‌کنند که این بی توجهی می‌تواند منجر به مرگ افراد در آسانسور شود، در این گزارش به نحوه دریافت این گواهی ها اشاره شده است.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، هر آسانسور در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، تفریحی و… باید دارای گواهی ایمنی و کیفیت و شناسه ملی باشد که این دومورد عهده سازمان ملی استاندارد است.
آسانسور یک کالای ایمنی است که شرایط نگه داری خاص و حساسی دارد و درصورتی که این نگه داری‌ها به خوبی انجام نگیرد منجر به تلفات و مرگ افراد داخل کابین خواهد شد.
متاسفانه افراد توجه زیادی به گواهی‌ها و بازرسی‌های آسانسور ساختمان خود نمی‌کنند که سازمان ملی استاندارد نسبت به این بی توجهی‌ها واکنش نشان داده و اقدام به پلمپ آسانسور می‌کند.
در همین راستا داوود اشتیاقی، سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران در خصوص صدور شناسه ملی آسانسور اظهار کرد: پس از اتمام مراحل نصب آسانسور در ساختمان، بازرس‌های سازمان ملی استاندارد از آسانسور بازدید کرده و درصورتی که آسانسور فاقد هرگونه مشکل و تخلف باشد، برای آن گواهی ایمنی و شناسه ملی صادر می‌کنند.
وی در ادامه افزود: در صورتی که یک آسانسور به هر دلیلی شناسه ملی نداشته باشد، مالک یا مدیر ساختمان باید با تماس با دفاتر خدمات، تعمیر و نگه‌داری آسانسور که مورد صلاحیت سازمان ملی استاندارد هستند تماس بگیرد و نسبت به اخذ شناسه ملی آسانسور خود اقدام کند.
سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران در رابطه با گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور عنوان کرد: این گواهی یک سال اعتبار دارد و پس از گذشت مدت زمان درج شده در گواهی، مالک یا مدیر ساختمان باید نسبت به دریافت مجدد گواهی ایمنی اقدام کند.
اشتیاقی خاطر نشان کرد: مالک یا مدیر ساختمان برای دریافت مجدد گواهی ایمنی آسانسور باید با ثبت کد آسانسور خود در سامانه سازمان ملی استاندارد، درخواست خود را ثبت کند تا بازرس‌ها با مراجعه و بازرسی امنیت آسانسور، گواهی جدید را صادر کنند.
منبع میزان
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.