خبر مهم برای تهرانی ها و البرزی های متقاضی مسکن ملی

با تکمیل ظرفیت ثبت نام مسکن ملی در استان تهران و البرز، مان ثبت نام از متقاضیان جدید اعلام شد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، ثبت نام مسکن ملی ازروز یکشنبه اول دی‌ماه آغاز شد که با استقبال بالای متقاضیان در اولین ساعات ظرفیت تکمیل شد. پردیس شهری است که در کمتر از نیم ساعت ظرفیت ثبت نام آن تکمیل شد و سپس ظرفیت شهرهای هشتگرد، پرند و دیگر مناطق نیز کامل اعلام گردید.
بررسی ها نشان نی دهد هنوز برخی افراد واحد شرایط امکان ثبت نام در این طرح را نیافته اند . این در خالی است که برخی ثبت نام کنندگان نیز بدون توجه به شرایط،در حالی درخواست خود را ثبت کرده اند که حائز شرایط حضور در این طرح نیستند.
از این رو مرحله دومی برای ثبت نام تهرانی ها و البرزی های متقاضی این طرح پیش بینی شده است.
با توجه به پیش بینی های صورت گرفته غربالگری متقاضیان کنونی طی ۳۰ تا ۴۰ روز آنی صورت می گیرد و موعد دوم ثبت نام نیز در همین تاریخ اعلام خواهد شد.
محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی درباره زمان نام‌نویسی مجدد از متقاضیان طرح  اقدام ملی مسکن در استان‌های  تهران و البرز گفت: غربالگری در یک سری از حوزه‌ها در اختیار ما نیست و باید از سیستم‌های بیرونی استفاده کنیم. برآورد ما این است که حدود ۳۰ تا ۴۵ روز بررسی افراد واجد شرایط که فرم «ج» آنها سبز است طول خواهد کشید. اگر بعد از این‌که مشخص شد ظرفیت خالی  وجود  دارد که قطعا این‌طور است مجددا ثبت نام در استان‌های تهران و البرز انجام خواهد شد؛ کما این‌که در سایر نقاط کشور نیز به همین شکل عمل می‌شود.
قیمت مسکن ملی چقدر است؟
بر اساس محاسبات صورت گرفته قیمت فعلی مسکن ملی بین ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان در هر متر مربع است. بر این اساس تسهیلات ویژه ای نیز در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
در این طرح قرار است تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی به متقاضیان داده شود که در شهرهای بزرگ و کوچک رقم این تسهیلات متفاوت خواهد بود. رقم اقساط وام ۷۵ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، ماهانه یک میلیون و ۲۷۴ هزار تومان و تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی نیز با شرایط مذکور، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.
منبع ایسنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;