جزئیات بسته “پیش‌خرید آب” از بخش خصوصی/ ایجاد تاسیسات نمک‌زدایی آب دریا

 

سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو اجرای سیاست پیش خرید آب از بخش خصوصی و نحوه دریافت تعرفه آن از مشترکان را تشریح کرد.


 


به گزارش تاسیسات نیوز به نقل از مهر ، سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو با تشریح اجرای سیاست پیش خرید آب از بخش خصوصی و نحوه دریافت تعرفه آن از مشترکان، گفت: با اجرای برخی سدسازی ها، به دنبال حل مشکل جیره بندی آب در استان ها هستیم.

علیرضا دایمی در ارتباط با برنامه ها و سیاست های وزارت نیرو به منظور توقف کامل جیره بندی آب در برخی مناطق کشور به ویژه در فصول گرم سال از جمله استان گیلان که اتفاقا دارای منابع آبی وسیع و قابل توجه نیز است، گفت: چیزی که در آبرسانی برای ما مهم است کیفیت آب است و نه کمیت آن.

 

سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو با تاکید بر اینکه در استان گیلان و برخی دیگر از مناطق کشور ممکن است به لحاظ منابع آبی، حجم قابل توجهی وجود داشته باشد، اظهار داشت: با این حال بخشی از آب موجود امکان استفاده به لحاظ وجود فاضلاب و یا در مورد گیلان انجام کار کشاورزی وجود ندارد.

 

دایمی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم موضوع کم آبی در برخی مناطق استان گیلان را حل کنیم و آب با کیفیت جهت استفاده شرب در اختیار مشترکان قرار دهیم، 3 سد در گیلان در دست ساخت قرار دارد که تقریبا تا پایان سال جاری نهایی و مورد استفاده قرار خواهند گرفت که از این طریق آب مطمئن و با کیفیت عالی در استان گیلان تامین خواهد شد.

 

این مقام مسئول در وزارت نیرو در ارتباط با اجرای “طرح پیش خرید آب و یا آب کارتی” در برخی مناطق کشور، تاکید کرد: ما هم اکنون در بسیاری از نقاط کشور برنامه ای داریم که در نواحی حاشیه خلیج فارس و دریای عمان که از طریق نمک زدایی آب تامین می شود، سیاست پیش خرید آب را انجام دهیم.

 

وی خاطر نشان کرد: شرکت های خصوصی بر اساس اصل 44 قانون اساسی می آیند و برای این منظور سرمایه گذاری می کنند و کارخانه نمک زدایی احداث می شود و پس از آن دولت آب تولید شده در این مراکز را خریداری و توزیع می کند.

 

سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو در ارتباط با تعرفه پیش بینی شده برای مصرف کنندگان در طرح خرید آب از بخش خصوصی، تصریح کرد: تعرفه ای که از مشترکان دریافت می شود، همان تعرفه ای است که در سایر مناطق کشور اجرا می شود و در روستاها نیز حتی کمتر از میزان تعرفه فعلی خواهد بود.

 

دایمی اظهار داشت: با این حال، به جای اینکه دولت بیاید و تاسیسات آب شیرین کن احداث کند می آید و تضمین خرید آب از بخش خصوصی را انجام می دهد و این طرح هم اکنون در مناطقی از کشور انجام می شود و استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی دنبال می شود.

 

پایان پیام/

 

 


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;