تکمیل تاسیسات فاضلاب غرب اهواز با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی

به گزارش تأسیسات نیوز، طرح‌های تکمیل تأسیسات فاضلاب غرب شهر اهواز، احداث بخش بخار نیروگاه‌های دولتی و تبدیل به سیکل ترکیبی و توزیع گاز طبیعی در استان‌های کشور در چهاردهمین جلسه شورای اقتصاد بررسی و مصوب شد.

در این جلسه که به ریاست محمد مخبر و با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور، وزاری نفت، نیرو و صنعت معدن و تجارت، روسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی و اعضای شورای اقتصاد برگزار شد، تکمیل تاسیسات فاضلاب غرب شهر اهواز با نزدیک به ۳۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی وزارت نیرو مصوب شد.

همچنین در ادامه این جلسه احداث بخش بخار نیروگاه های دولتی و تبدیل به سیکل ترکیبی در راستای ایجاد ۱۱ واحد بخار ۱۸۰ مگاواتی با اختصاص ۲/۴ میلیون یوان (واحد پولی چین) سرمایه گذاری ارزی در راستای صرفه جویی سالانه ۳ میلیارد متر مکعب گازی توسط وزارت نیرو مصوب شد تا به نیروگاه‌های حرارتی موجود اضافه شود.

مصوبه توزیع گاز طبیعی در استان های کشور و تکمیل و بهبود پالایشگاههای گازی با سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران برای اجرای طرح های توزیع گاز طبیعی در استان های کشور و همچنین نیازهای بخشهای صنعتی از دیگر مصوبات جلسه شورای اقتصاد بود.

طبق این مصوبه با سرمایه گذاری ۲/۶ هزار میلیارد تومان در طرح های تکمیلی و بهبود پالایشگاههای گازی طی سال های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰، سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومان در طرح های توزیع گاز طبیعی در استان ها طی سال های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ و سرمایه گذاری ۶۲/۵ هزار میلیارد تومان در طرح های توزیع گاز طبیعی طی سال های ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۶ موافقت شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;