تولید خودرو یورو 5 در ایران آغاز شد

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: همزمان با عرضه سراسری بنزین یورو5، تولید خودروهای یورو 5 هم توسط خودروسازان آغاز شده است.

 

 

 

به گزارش تاسیسات نیوز، محسن صالحی نیا درباره آخرین وضعیت تولید خودروهایی با استاندارد یورو 5 اتحادیه اروپا همزمان با آغاز تولید بنزین یورو در پالایشگاه های نفت داخلی، گفت: در حال حاضر تولید بنزین با استاندارد یورو 4 و 5 اروپا در برخی پالایشگاه های نفت آغاز شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور اقتصادی و صنایع با اعلام این که بر اساس اعلام شرکت ملی پالایش و پخش نفتی به زودی عرضه سراسری بنزین یورو در جایگاه های سوخت کشور آغاز خواهد شد، تصریح کرد: از این رو شرکت های خودرو ساز داخلی هم باید شتاب در تولید خودروهایی با استاندارد جدید را در دستور کار قرار دهند.

 این مقام مسئول با اشاره به آغاز تولید خودروهایی با استاندارد یورو 5 توسط برخی از شرکت های خودرو ساز داخلی، بیان کرد: همزمان با افزایش تولید بنزین یورو 5 ساخت و عرضه خودروهایی با استاندارد یورو هم به طور گسترده آغاز خواهد شد.

صالحی نیا در پاسخ به این سوال که در صورت تاخیر خودروسازان در تولید خودرو یورو 5 امکان واردات خودروهای کم مصرف با تعرفه گمرکی مناسب وجود دارد؟ اظهار کرد: خودروهای کم مصرف بنزین و حتی دوگانه سوز قابلیت ثبت سفارش بدون کوچک ترین محدودیتی را دارند.

به گفته وی: با این وجود، پیش بینی می شود خودروسازان داخلی مطابق مطابق با برنامه زمان بندی تعیین شده، تولید خودرو با استاندارد یورو 5 را به طور گسترده آغاز کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه تولید و ساخت برخی از قطعات یدکی خودروهای دوگانه سوز فاقد توجیه اقتصادی در داخل کشور است، گفت: با این وجود هم اکنون طرحی به منظور خودکفایی کامل در تجهیزات و قطعات انواع خودروی گاز سوز در دستور کار قرار دارد.

پایان پیام/.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;