تولید برق از میز و پنجره توسط طراح هلندی

طراح هلندی، پنجره و میز‌هایی را طراحی کرده که از سلول‌های خورشیدی رنگی برای تبدیل نور خورشید به برق استفاده می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، این پنجره‌ها در نگاه اول مانند پنجره‌های عادی است. اما با کمی دقت متوجه تفاوت بزرگ آن‌ها می‌شوید. این پنجره‌ها توانایی ذخیره انرژی خورشید و تبدیل آن به برق را دارند. البته فقط پنجره‌ها نیستند که این کار را می‌کنند. میز‌هایی هم برای انجام چنین عملی ساخته شده اند.
طراح این میز و پنجره یک فرد هلندی به نام مارجان ون اوبل است. او برای ایجاد جریان در پنجره‌ها از رنگ استفاده می‌کند. کاری که ساخته‌های او انجام می‌دهند بسیار شبیه عمل فتوسنتز گیاهان است. دریافت نور خورشید و تبدیل آن به انرژی.
گفته می‌شود که با استفاده از این سازه‌ها در تمام دنیا، تنها در یک ساعت می‌شود انرژی لازم برای یک سال را به دست آورد. این تکنولوژی به تمام شیشه‌هایی که در زندگی روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم این امکان را می‌دهد که انرژی خورشید را در خود ذخیره و آن را تبدیل به برق کنند.
این اختراع تازه اول راه برای این فرد است. او افکار بزرگ‌تری در سر می‌پروراند. هدف بعدی مارجان ساختن یک خانه کامل توسط این تکنولوژی است. در این خانه تمام سطوح داخلی و خارجی توانایی تبدیل انرژی خورشید به برق را دارند. تصور کنید شما می‌توانید با متصل کردن گوشی خود به میز آن را شارژ کنید. جذاب نیست؟ حالا فرض کنید تمام خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید دارای این تکنولوژی باشد. شما می‌توانید تمام انرژی مصرفی خود را نور خورشید بگیرید.
این فرد به تازگی با Swarovski همکاری خود را شروع کرده است. در این همکاری او از کریستال‌ها برای جذب انرژی نور خورشید استفاده می‌کند. با اختراع این خانم هلندی می‌شود آسمان را به داخل خانه آورد. البته نباید بخش پرداخت نکردن پول قبض برق را فراموش کرد.
منبع برق نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.