برگزاری سومین «جشنواره ملی مهارت»

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از آغاز ثبت‌نام سومین جشنواره ملی مهارت با هدف ترویج و تقویت فرهنگ کار تا ۲۰ خرداد ماه خبر داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، مهرداد عظیمی اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری جشنواره، شناسایی و تقدیر از خیّرین و واقفین حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، اشاعه و گسترش فرهنگ وقف و هبه در جامعه و بهره‌گیری در جهت رشد کمی و کیفی آموزش های مهارت است.
وی ایجاد زمینه‌ها و بسترهای مناسب اجتماعی و فرهنگی جهت تقویت و استمرار حمایتهای خّیرین و واقفین از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره خواند.
به گفته عظیمی، سومین جشنواره ملی مهارت به تفکیک در چهار بخش شناسایی و تجلیل از فعالان و پیشکسوتان مهارت آموزی، شناسایی و تکریم خیرین مهارت آموزی، انتخاب و معرفی سفیران مهارت و انتخاب و معرفی بنگاه‌های اقتصادی سرآمد در حوزه مهارت آموزی برگزار می‌شود.
معاون وزیر کار ادامه داد:افراد واجد شرایط می‌توانند شخصاً درخواست خود را (طبق فرم پیوست) برای دبیرخانه استانی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سراسر کشور ارسال کنند.
وی تصریح کرد: کمیته داوری استانی در مرحله نخست اقدام به بررسی و ارزیابی اطلاعات دریافتی و انتخاب و معرفی یک نفر برگزیده استان به دبیرخانه ستاد می‌کند.سپس از میان افراد پیشنهادی استان‌ها، ۵ نفر را به عنوان برگزیدگان ملی انتخاب و معرفی می‌کند و در نهایت به برگزیدگان علاوه بر تقدیرنامه،تندیس مهارت اعطا می‌شود.
عظیمی با اشاره به برگزاری این جشنواره در هفته ملی مهارت خاطرنشان کرد: حسن شهرت فرهنگی و اجتماعی در حوزه های مهارتی، فعالیت در رسانه‌ها در جهت ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، کسب افتخارات ملی در قالبهای انتخاب به عنوان مربی، هنرآموز، مدرس نمونه کشوری، پژوهشگر نمونه کشوری در حوزه مهارت آموزی و مسابقات ملی مهارت، تدوین استانداردهای آموزش یا سنجش مهارت، مشارکت در درآمدزایی این سازمان از طریق اجرای تبصره ۷۵، اختراع ثبت شده و تألیف و ترجمه کتاب و دارا بودن تشویق‌نامه از مقامات استانی و کشوری در حوزه آموزش های فنی و حرفه‌ای از شاخص‌های ارزیابی فعالان و پیشکسوتان مهارتی است.
وی کمک مالی نقدی داوطلبانه به سازمان، میزان مشارکت در آموزش‌های مهارتی در قالب اهداء زمین جهت تأمین فضاهای آموزشی یا سنجشی، کمک به احداث، توسعه و تکمیل مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای،سنجش مهارت و تحویل آن به‌ صورت بلاعوض، میزان مشارکت در آموزش‌های مهارتی در قالب تأمین مواد مصرفی و ابزارآلات مورد نیاز مهارت آموزان و مسابقات مهارت آزاد و بین المللی مهارت، حمایت مادی از مهارت آموزی نیازمندان و آسیب دیدگان اجتماعی و مشارکت در ارائه آموزش‌های مهارتی رایگان ویژه گروه‌های نیازمند جامعه را از شاخص‌های ارزیابی خیرین مهارتی برشمرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از ویژگی‌های سفیران مهارتی در انتخاب کمیته داوری را تلاش در جهت تبلیغ فرهنگ مهارت آموزی از طریق رساها، پیشنهاد و تصویب قوانین مرتبط با مهارت آموزی، حمایت از مهارت آموختگان یا نخبگان مهارتی، ترویج آموزش‌های مهارتی به عنوان پیشران توسعه اقتصادی در قالب تولید محتوا، مشارکت در معرفی مسابقات ملی،آزاد و بین المللی مهارت، مشارکت در طرح‌های ترویجی آموزش فنی و حرفه‌ای، کارآفرینان مهارت آموخته آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینان افتخارآفرین مسابقات ملی و بین المللی مهارت عنوان کرد.
به گفته عظیمی، شناسایی و اهداء نشان مهارت بنگاه‌های اقتصادی سرآمد در حوزه مهارت آموزی،‌ بر اساس شاخص‌های کسب نشان ملی مهارت، گواهی تعهد به مهارت آموزی و لوح تقدیر کوشش در مهارت آموزی، صورت می‌پذیرد.
به گزارش ایسنا، آغاز ثبت‌نام سومین جشنواره ملی مهارت با هدف ترویج و تقویت فرهنگ کار تا ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ صورت می‌گیرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;