اطلاعیه بابت تعداد کار همزمان طراحی و نظارت

اطلاعیه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم بابت تعداد کار همزمان طراحی و نظارت به شرح زیر اعلام می گردد.

به گزارش تاسیسات نیوز، با توجه به‌ پیگیری های انجام شده در خصوص تعداد کار همزمان طراحی و نظارت، همچنین نامه شماره ۷۹۵۸۷/۴۰۰ مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ وزارت راه و شهرسازی و تصمیم هیئت چهارنفره استان، موارد زیر به اطلاع اعضای محترم می رسد؛
تعداد کار سالانه تا اطلاع ثانوی در رشته های معماری و عمران ۸ کار و در رشته های برق و مکانیک و نقشه برداری ۱۶ کار خواهد بود.
تعداد کار در پروژه های کمتر از ۴۰۰ مترمربع گروه الف در رشته های برق و مکانیک هر ۵ کار یک کار و در مجموع ۲ کار از تعداد کار اعلامی محاسبه می گردد.
تعداد کار طراحی و نظارت در پروژه های ۳ سقف کمتر از ۴۰۰ مترمربع(گروه ب) نیز برای تمام رشته ها هر ۲ کار یک کار و در مجموع ۲ کار از تعداد کار اعلامی برای هر رشته محاسبه می شود.
لازم به توجه است که تعداد کار اعلامی با احتساب نقشه های چون ساخت تا پایان سال بوده و افزایشی برای ثبت این گونه نقشه ها لحاظ نمی شود.
در خصوص تعداد کار پروژه های طرح نهضت ملی مسکن(یک طبقه)، بر اساس مصوبات شورای تامین مسکن استان اقدام و در فراخوان های مربوط اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد. ضمن اینکه بابت شهرک های صنعتی نیز به میزان  ۲۵ درصد شهر قم محاسبه خواهد شد.
تعداد کار در خصوص توسعه بنا، اصلاح پروانه ساختمان و تمدید نظارت پروژه های قبلی فعلا محاسبه نمی گردد.
گفتنی است با توجه به‌ اجرای ارجاع نظارت کاندیداتوری، در خصوص ارجاع مرحله سوم (اجباری) تعداد کار لحاظ نمی گردد، اما زیربنا در ظرفیت مهندس لحاظ می گردد.
لازم به توضیح است با استناد به ماده ۱۳ آیین نامه اجرایی قانون، پیشنهاد هیئت مدیره پیرامون ظرفیت و تعداد کار برای سال ۱۴۰۳ از طریق هیئت چهارنفره استان، شورای مرکزی و وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری است که در صورت ابلاغ هرگونه بخشنامه جدید اطلاع رسانی انجام خواهد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;