اخلاق مهندسی فراموش شده است

0
آرش بخشی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان گفت: بزرگترین منابع انرژی دنیا منابع انسانی است که در تعالی آن کوتاهی می‌کنیم. درک درستی از مهندس و مهندسی در جامعه تزریق نکردیم و این خسران باعث شده در کنار اخلاق حرفه‌ای، جایگاه مهندسی فراموش شود.
به گزارش تاسیسات نیوز،آرش بخشی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در آیین افتتاح همایش ملی مدیریت انرژی در ساختمان با بیان اینکه تمدن در کنار کوه‌ها، جلگه‌ها، رودخانه‌ها به عنوان تمدن الهی شکل گرفته است، در کنار این تمدن الهی تمدن ثانویه‌ای تشکیل شد که در آن راه‌ها و ساختمان‌ها را به یاد می‌آوریم، اما این تمدن دچار خسران، فرونشست و بی مدیریتی شده است، گفت: باید از خود بپرسیم چرا در سال‌های اخیر ساختمان فاخری تولید نمی‌شود؟ باید بپرسیم چرا ایده‌ای جدید برای جهانیان نداریم؟ این موضوع ناشی از درست استفاده نکردن از منابع انرژی است.
وی افزود: بزرگترین منابع انرژی دنیا منابع انسانی است که در تعالی آن کوتاهی می‌کنیم. درک درستی از مهندس و مهندسی در جامعه تزریق نکردیم و این خسران باعث شده در کنار اخلاق حرفه‌ای، جایگاه مهندسی فراموش شود.
به گفته بخشی، امیدوارم از این دست همایش‌ها بیشتر برگزار شود تا بتوانیم منابع انرژی انسانی را مدیریت کنیم و به خود ببالیم که به عنوان مهندس می‌توانیم کارهای زیبا و فاخر ارائه دهیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;