احداث ۲۴ شهرک الگو در تهران

زاکانی شهردار تهران گفت: برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب در تهران، ۲۴ شهرک الگو ساخته می شود.
به گزارش تاسیسات نیوز، علیرضا زاکانی در آیین آغاز عملیات اجرایی ٢٠٠ هزار واحد مسکونی با اشاره به لزوم احداث مسکن استطاعت پذیر در تهران گفت : پس از انقلاب هیچ شهرک الگویی در کشور ساخته نشده اما در این دوره از مدیریت شهری جدید با تعاملات صورت گرفته با دانشگاه، طراحی ساخت ۲۴ شهرک الگو به پایان رسیده است.
وی افزود: در این شهرک‌ها تمامی هفت سرانه شهری تامین می‌شود؛ به علاوه در ساخت و طراحی شهرک‌های الگو از معماری ایرانی-اسلامی نیز بهره برده‌ایم. در ساخت این شهرک‌ها در تلاشیم از ظرفیت‌های بومی به بهترین نحو استفاده کنیم.
و اما سید مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران می گوید شهرک اکباتان تهران که حدود نیم قرن پیش ساخته شده را می توان تولید مسکن با رویکرد محله ای دانست.
او ادامه داد: تا به امروز این شهرک نیز مورد استقبال مصرف کنندگان قراردارد و در این دوره مدیریت شهری نیز با طراحی های انجام شده و ایجاد خدمات مناسب سکونت امروزی در صدد هستیم محلات الگو را در تهران توسعه دهیم تا حتی الامکان نیازهای شهروندان بدون جابجایی های شهری به صورت متمرکز برطرف شود که این اقدام علاوه بر کاهش بار ترافیکی موجب بهبود بسیاری از شاخص‌های زندگی می شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;