پایان زباله گردی در پایتخت

 همزمان با اجرای طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی قرار است زباله‌گردهای غیرمجاز جمع‌آوری و به ایستگاه مدیریت پسماند ارجاع داده شود.
به گزارش تاسیسات نیوز، طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی با مشارکت بخش‌های مختلف شهرداری تهران و سایر دستگاه‌های و نهاد و همچنین شهرداران مناطق تهران در حال انجام است و در قالب این طرح قرار است آسیب‌های اجتماعی از جمله معتادان متجاهر، کودکان کار و خیابانی و زباله‌گردها ساماندهی شوند.
بر اساس این گزارش، این طرح در مناطق مختلف تهران درحال برگزار است و سومین جلسه قرارگاه اجتماعی منطقه سه با موضوع ساماندهی آسیب‌های اجتماعی با حضور سید محمد فیاض؛ مدیرکل نظارت، پیگیری و هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران و عبدالمجید رحمانی؛ دبیر مرکز رصد، پایش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی تهران، حمید جوانی؛ شهردار منطقه، معاونین، شهرداران نواحی و جمعی از مدیران منطقه سه برگزار شد.
مدیرکل نظارت، پیگیری و هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران عصر شنبه در این جلسه گفت: به منظور ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در پایتخت، گشت‌های شهربان، مدیریت پسماند و خدمات اجتماعی با هم‌افزایی و هماهنگی با دستگاه‌های متولی و انتظامی از ابتدای طرح فعال هستند.
محمد فیاض در خصوص چهار گام مراحل جمع‌آوری زباله‌گردها و خودروهای غیرمجاز حمل پسماند خشک مطالبی را مطرح کرد و افزود: با توجه به اهمیت موضوعات زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی شهر تهران، دستیابی به استانداردهای لازم شهرنشینی در این طرح مورد توجه قرار دارد.
پرونده زباله‌گردها در پایتخت بسته شد
دبیر مرکز رصد، پایش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی شهر تهران اظهار کرد: با توجه به اهمیت رسیدگی و کاهش مباحث مرتبط با آسیب‌های اجتماعی، نیازمند هماهنگی و همکاری بین بخشی سازمان‌ها و نهادهای ذیربط هستیم.
عبدالمجید رحمانی افزود: به منظور ساماندهی بصری شهر تهران در بحث متکدیان، معتادین متجاهر، جمع‌آوری پسماند خشک غیرمجاز و دستفروشان، در یک اقدام اصولی، باید چهره پایتخت اصلاح شود.
همچنین شهردار منطقه سه نیز در این جلسه گفت: بی شک، طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی زمانی در شهر تهران به نتیجه مطلوب و دلخواه خواهد رسید که حمایت و همراهی تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های متوالی را به دنبال داشته باشد.
حمید جوانی ادامه داد: در منطقه سه در طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی با هماهنگی و همکاری سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی، اقدامات قابل توجهی صورت پذیرفته است.
وی با اشاره به پاکسازی دپوهای ضایعات و کلونی معتادین محلات منطقه سه طی چند مرحله در راستای اجرای طرح سراسری ساماندهی آسیب‌های اجتماعی شهر تهران گفت:طبق گزارش‌های مردمی و اطلاعات موجود، شهرداری این منطقه با همکاری نیروی انتظامی و گشت خدمات اجتماعی، پاتوق‌های معتادین متجاهر که به جمع آوری زباله و دپو در ساختمان‌های نیمه کاره و متروکه می‌پرداختند، با حضور عوامل اجرایی پاکسازی شد.
پرونده زباله‌گردها در پایتخت بسته شد
وی در ادامه از مشارکت شهروندان محلی در اجرای این طرح خبر داد و افزود: در اجرای طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی مشارکت مردم و همکاری نهادهای متولی امر همچون نیروی انتظامی و سازمان بهزیستی نقش بسزایی دارد که در منطقه سه این امر با برگزاری جلسات مختلف در منطقه و همکاری دوسویه بین سازمانی محقق شده است.
جوانی افزود: طرح ضربتی جمع‌آوری کلونی‌های آسیب‌زا اجتماعی در راستای صیانت و ارتقا امنیت محلات و حمایت از حقوق شهروندی در محلات این منطقه سه اجرا شد.
وی با اشاره به تأکید شهردار تهران مبنی بر اجرای صحیح و فوری طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در بازه مشخص شده است، ادامه داد: در این طرح ضمن شناسایی آسیب‌دیدگان اجتماعی، جذب، جمع‌آوری و ساماندهی این افراد و معرفی به مراجع ذیصلاح در راستای ارتقای امنیت محلات انجام می‌شود.
به گفته وی، شناسایی و پاکسازی پاتوق‌های آسیب‌زا، مراقبت دائمی از نقاط آسیب، بهسازی فضاهای بی دفاع شهری، شناسایی زباله‌گردها و مراکز غیر مجاز خرید و فروش ضایعات از جمله اقدامات در این طرح است.
جوانی تاکید کرد: در این طرح، جذب افراد جامعه هدف توسط گشت حامی شهر، غربالگری اولیه افراد جمع‌آوری شده در پایگاه خدمات اجتماعی منطقه، جمع آوری زباله گردهای غیرمجاز و توقیف بار زباله‌گردها و ارجاع بار به ایستگاه مدیریت پسماند صورت گرفت.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;