واکنش شهردار پاریس به نبود تهویه مطبوع در المپیک ۲۰۲۴

شهردار پاریس درباره نبود تهویه مطبوع در دهکده المپیک ۲۰۲۴ و اعتراض جدی برخی کشورها توضیحاتی داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، آن هیدالگو، شهردار پاریس معتقد است که جامعه باید به دانشمندانی که دهکده المپیک را طوری طراحی کرده‌اند  که اتاق‌ها به سیستم تهویه مطبوع معمولی نیاز نداشته باشند، اعتماد کنند. در عوض یک روش خنک کننده سازگار با محیط زیست ایجاد شده است که میزان انتشارات مضر در جو را کاهش می‌دهد.
هیدالگو خاطرنشان کرد: دهکده المپیک پاریس برای جلوگیری از نیاز به تهویه مطبوع حتی در دمای بسیار بالا طراحی شده است. من فکر می‌کنم ما باید از دو جنبه به علم اعتماد کنیم. نخستین مورد این است که دانشمندان به ما می‌گویند که ما در لبه پرتگاهی هستیم. همه، از جمله ورزشکاران، باید در این مورد بدانند. ثانیاً، زمانی که دانشمندان به ما کمک می‌کنند ساختمان‌هایی را به روشی هوشمند بسازیم که به ما امکان می‌دهد بدون تهویه مطبوع بسازیم، باید اعتماد کنیم.
پیش از این کمیته‌های ملی المپیک استرالیا، نروژ، برزیل و کانادا گفته بودند که نمی‌توانند بدون تهویه مطبوع معمول در دهکده المپیک بازی‌های ۲۰۲۴ کار کنند. از سویی آلمان اعلام کرد که از تصمیم کمیته سازماندهی المپیک پاریس برای کنار گذاشتن سیستم خنک کننده معمول حمایت می‌کند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;