محدودیت واردات کالاهای اساسی

موضوع عدم امکان استفاده از تصویب نامه هیأت وزیران مبنی بر واردات کالاهای اساسی از طریق شرکت‌های تعاونی مرزنشینان و پیله ورانی که طی سال‌های ۹۷ الی ۹۹ اقدام به صادرات کرده‌اند، ابلاغ شد.
به گزارش تاسیسات نیوز، گمرک ایران در بخشنامه‌ای موضوع عدم امکان استفاده از تصویب نامه هیأت وزیران مبنی بر واردات کالاهای اساسی از طریق شرکت‌های تعاونی مرزنشینان و پیله ورانی که طی سال‌های ۹۷ الی ۹۹ اقدام به صادرات کرده‌اند را ابلاغ کرد.
در این ابلاغیه آمده است: حسب اعلام دفتر مقررات صادرات و واردت سازمان توسعه تجارت به موجب نامه شماره ۲۳۶۱۴۰۷ مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ در اجرای تصمیمات متخذه در کمیته کارشناسی برگشت ارز حاصل از صادرات، امکان استفاده از تصویب‌نامه شماره ۱۵۵۲۶۹ ت ۵۸۵۹۷ مورخ ۱۳۹۱/۱۲/۲۶ هیأت وزیران مبنی بر واردات کالاهای اساسی ضروری و میوه شامل برنج، چای، دانه‌های روغنی، نهاده‌های دامی دام زنده گوشت گاو و گوساله، مغز گردو، بادام هندی و همچنین میوه‌های گرمسیری و نارنگی از طریق شرکت‌های تعاونی مرزنشینان و پیله ورانی که طی سال‌های ۹۷ الی ۹۹ اقدام به صادرات نموده‌اند، میسر نیست.
خواهشمند است دستور فرمائید با توجه به نامه شماره ۲۱۰۱۷۶۷ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ دفتر مذکور (تصویر پیوست) ضمن ارسال آمار و اطلاعات اظهار نامه‌های صادراتی و وارداتی مربوطه در مهلت اعتبار مصوبه به ادارات صمت استان‌ها، اقدامات قانونی لازم معمول نمایند. بدیهی است با صدور این ابلاغیه بخشنامه‌های شماره ۰۷۴۲۳۷ مورخ ۱۴۰۰.۱.۲۳ شماره ۲۴۹۲۱۴ مورخ ۱۴۰۰.۲.۲۷ این دفتر کان لم یکن اعلام می‌گردد.
مسؤولیت نظارت بر حسن اجرای این ابلاغیه بر عهده بالاترین مقام اجرایی گمرکات استان خواهد بود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;