رونمایی از قیر پلیمری مخصوص باند فرودگاه‌ها

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی از رونمایی قیر پلیمری ۷۶-۲۲ مخصوص باندهای فرودگاهی خبر داد و گفت: با عنایت به تاکیدهایی که بر موضوع جهش و افزایش‌ تولید، وجود دارد، شرکت نفت پاسارگاد، بزرگترین تولیدکننده قیر در خاورمیانه اقدام به تولید این محصول جدید کرد.
به گزارش تاسیسات نیوز، بابک افقهی در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه محصول تولید شده در تسهیل بار ترافیکی فرودگاه‌های تاثیر به‌سزایی دارد، اظهار کرد: این محصول در غالب فرودگاه‌های کشور قابل استفاده است.
اکبر دادخواه، مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد نیز در این باره با اشاره به کاربرد این محصول در باند فرودگاه‌ها اظهار کرد: با توجه به بار ترافیکی مسیر فرودگاه‌ها و شرایط متنوع آب و هوایی کشور لزوم استفاده از قیرهای اصلاح شده یا پلیمری برای فرودگاه‌ها احساس می‌شود.
وی ادامه داد: ضمن آنکه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و نگاه ویژه به تولید دانش بنیان و ارتقای تولید محصولات از جمله انگیزه‌های شرکت بود. در همین زمینه تولید این محصول را برای اولین بار در کشور دنبال کردیم.
وی اظهار کرد: قیرهای پلیمری دارای ویسکوزیته، استحکام و قابلیت ارتجاع بالایی هستند که عمر مفید جاده‌های ساخته شده با این محصولات به مراتب افزایش‌ پیدا می‌کند. قیر پلیمری عملکردی PG ۷۶-۲۲ نیز با خاصیت ارتجاعی بالای ۹۰ درصد یکی از گریدهای خاص قیرهای اصلاح شده است که در عمده فرودگاه‌های کشور قابل استفاده خواهد بود.
دادخواه با بیان اینکه شرکت‌ نفت پاسارگاد به عنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی قیرهای اصلاح شده و پلیمری در کشور به حساب می‌آید، گفت: در طول دو سال گذشته بیش از ده هزارتن از این محصولات را به کشورهای مختلف صادر کرده است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;