رادیاتور پنلی، سازگار با پکیج

امروزه به دلیل کمبود منابع انرژی، در صنعت ساختمان سازی سعی می‌شود تمهیدات لازم برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی صورت گیرد. یکی از مسایل مهمی که همواره با آن رو به رو هستیم کمبود منابع گاز و بالا بودن هزینه مصرف آن است.
در ساختمان‌های قدیمی برای گرم کردن منازل در فصل زمستان از بخاری استفاده می‌شد. مصرف گاز توسط این وسیله گرمایشی بسیار بالا بود و انرژی زیادی هدر می‌رفت.
اما امروزه با تولید وسایل گرمایشی جدید و نصب آنها در ساختمان میزان انرژی مصرفی کاهش یافته و کمک شایانی به ذخیره سازی منابع تجدیدناپذیر می‌شود. رادیاتور یکی از انواع سیستم گرمایشی ست که در مدل‌های مختلف ساخته می‌شود و برای گرم کردن منازل در فصول سرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رادیاتور پنلی
رادیاتور یکی از انواع سیستم‌های گرمایشی در ساختمان محسوب می‌شود. وظیفه رادیاتور انتقال دمای آب به محیط است و به‌عنوان یک منبع حرارتی برای ساختمان در نظر گرفته می‌شود.
طرز کار رادیاتور به نحوی است که توسط یک سیستم حرارت مرکزی، آب در یک دیگ بخار گرم شده، سپس به وسیله پمپ به رادیاتور منتقل می‌شود و محیط پیرامون آن را گرم می‌کند.
آب گرم مورد نیاز برای رادیاتور توسط موتورخانه یا پکیج تامین می‌شود. رادیاتورها به انواع رادیاتور قرنیزی، پنلی، شیشه‌ای، پره‌ای و آلومینیومی دسته‌بندی می‌شوند که رادیاتور پنلی را برایتان معرفی می‌کنیم:
رادیاتور پنلی جزء جدیدترین نسل های رادیاتور به شمار می‌رود که از ورق های فولادی ساخته شده است. سطح این رادیاتورها صاف است، به‌همین دلیل گرمای یکنواختی را در فضای اتاق پراکنده می‌کنند.
وزن رادیاتور پنلی بسیار سبک است و به راحتی به دیوار نصب می‌شود. این رادیاتورها حرارت لازم برای قسمت‌های مختلف ساختمان را فراهم می‌کنند و نسبت به رادیاتورهای قدیمی دارای مزایای قابل توجهی هستند.
جنس رادیاتورها
جنس رادیاتورهای پنلی از ورق های فولادی بوده و سطح خارجی آن با پلی استر پوشیده شده است.  از مزایای رادیاتور پنلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
بدنه رادیاتور پنلی به صورت یکپارچه است, بنابراین تمیز کردن آن آسان بوده و به راحتی توسط یک دستمال مرطوب تمیز می‌شود.هزینه نصب این رادیاتورها پایین و نصب آنها نیز آسان است.
رادیاتور پنلی سازگاری خوبی با پکیج دارد و نیازی به هواگیری مداوم ندارد، تنها سالی یک یا دو بار هواگیری کافی است.این نوع رادیاتور گرما را به میزان متعادل در فضا پخش می‌کند و بدنه آن تا حدی که باعث سوختگی شود گرم نمی‌شود.
بازده انرژی رادیاتور پنلی حدود ۶۰ درصد است.این وسیله گرمایشی از جنس فولاد است و به همین دلیل کیفیت و ماندگاری آن بالا است و مدت زمان گارانتی آن نیز توسط شرکت های تولید کننده طولانی است.
این رادیاتورها دارای سطحی یکپارچه و بدون درز هستند و ظاهر آنها با دکوراسیون خانه های مدرن امروزی همخوانی دارد.
زیبایی یکی از فاکتورهایی ست که رادیاتور پنلی در مقایسه با سایر رادیاتورها دارا است.قیمت رادیاتور پنلی در مقایسه با سایر رادیاتورها از جمله پره ای کمتر است. زیرا جنس این رادیاتور از فولاد است و قیمت فولاد به نسبت آلومینیوم به کار رفته در رادیاتور پره‌ای پایین تر است. بنابراین رادیاتورهای پنلی علاوه بر زیبایی از نظر اقتصادی نیز مقرون بصرفه هستند.
عیب رادیاتور پنلی
تنها عیب رادیاتور پنلی این است که اگر دچار زنگ زدگی شود یا نقصی در عملکرد آن به وجود آید به طور کلی باید آن را تعویض کرد. الیته این رادیاتورها به دلیل کیفیت بالا و گارانتی چند ساله ای که دارند به ندرت دچار عیب و ایراد می‌شوند.
منبع ساختمانچی
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.