جزئیات راه‌اندازی یک پروژه جدید گازی

 

با راه اندازی این تاسیسات گازی روزانه حدود 58 میلیون مترمکعب به ظرفیت انتقال گاز طبیعی کشور افزوده می شود.

 

 

 

 

به گزارش تاسیسات نیوز، معاون وزیر نفت با اشاره به آغاز بهره برداری از تاسیسات جدید تقویت فشار گاز سمنان از افزایش روزانه 58 میلیون مترمکعب انتقال گاز با راه‌اندازی این پروژه جدید خبر داد.

 

جواد اوجی با اشاره به آغاز بهره برداری از تاسیسات تقویت فشار گاز سمنان، گفت: با راه اندازی این تاسیسات گازی روزانه حدود 58 میلیون مترمکعب به ظرفیت انتقال گاز طبیعی کشور افزوده می شود.

 

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه با بهره برداری از این پروژه جدید پایداری شبکه گاز در استان های شمال و شمالشرق کشور افزوده می شود، تصریح کرد:‌ به عبارت دیگر با راه اندازی این تاسیسات جدید تقویت فشار گاز امکان انتقال گاز فازهای پارس جنوبی از مسیر خط لوله پنجم سراسری به شمال کشور تسهیل خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت ملی گاز با یادآوری اینکه در مجموع در مسیر خط لوله شمال و شمالشرق طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی 3 ایستگاه تقویت فشار گاز پارچین، سمنان و دشت شاد در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: در آستانه زمستان تاسیسات تقویت فشار گاز پارچین هم راه اندازی شده بود.

 

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز با بیان اینکه تمامی مراحل طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی تاسیسات تقویت فشار گاز سمنان توسط متخصصان داخلی انجام شده است، تاکید کرد: برای اجرای این پروژه گازی در بخش ریال 2500 میلیارد ریال و در بخش ارزی حدود 21 میلیون یورو سرمایه گذاری انجام شده است.

 

به گزارش مهر، تأسیسات تقویت فشار پارچین و سمنان، هر کدام برای انتقال 58 میلیون مترمکعب گاز در شبانه روز طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی شده اند.

 

با بهره برداری از خط لوله گاز شمال و شمال شرق و تاسیسات تقویت فشار گاز این خط لوله، امکان انتقال گازهای میدان پارس شمالی به استان های حاشیه دریای خزر و شمال شرق کشور فراهم شده است.

 

2 سال گذشته خط لوله گاز یکهزار و 24 کیلومتری شمال و شمالشرق ایران در دو فاز به طور کامل به بهره برداری رسید به طوریکه در فاز اول این خط لوله به طول تقریبی 524 کیلومتر و فاز دوم آن به طول 500 کیلومتر و سرمایه گذاری 550 میلیون دلار به طور رسمی راه اندازی شد.

 

پیش بینی می شود با افزایش ظرفیت انتقال گاز در استان‌های شمال و شمال شرق کشور، وابستگی به واردات گاز از ترکمنستان کاهش یابد و در صورت توقف و یا کاهش واردات گاز از این کشور همسایه، پایداری شبکه گاز حفظ شود.

پایان پیام/.

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;