برخورد با نظام مهندسی برای ساخت ساختمان‌های غیر مقاوم

به گزارش تاسیسات نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوادثی که در آن مردم جان خود را از دست می‌دهند، باید با شهرداری و نظام مهندسی که مجوز ساخت ساختمان داده است، بر اساس قانون برخورد شود.

سید مرتضی حسینی درباره وضعیت مدیریت بحران کشور، گفت: نظام مهندسی و شهرداری ها باید در ساخت و سازها نظارت جدی داشته باشند و ساختمان های با استحکام بالا ساخته شود.

وی افزود: باید با مهندسانی که با دریافت پول بدون در نظر گرفتن استحکام ساختمان روند ساخت آن را تأیید می کنند برخورد جدی شود و در حوادثی که در آن مردم جان خود را از دست می دهند، باید با شهرداری و مهندسی که مجوز ساخت ساختمان داده است، بر اساس قانون برخورد شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: در زلزله بم نیز کسی بررسی نکرد که چرا خانه های آنها فرسوده بوده است.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری باید در موقعیت بحران قرار بگیرد، افزود: دولت باید با بررسی صورت گرفته نقاط حادثه خیز کشور را شناسایی و نسبت به مدیریت قبل از بحران اقدام کند.

حسینی درباره موازی کاری و عدم هماهنگی مابین دستگاه های مدیریت بحران، اظهار داشت: در تمامی حوادث هلال احمر با مسکن و شهرسازی مشکلاتی را دارد که باید قبل از بحران این مسائل حل شود تا شاهد گستردگی بحران نباشیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: به موقع نرسیدن مسئولان در حادثه موجب می شود بحران گسترده تر شود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;