انتخابات در دام «آبستراکسیون مجدد»!

0
درحالی سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان از عدم تغییر برگزاری حضوری انتخابات شورای مرکزی خبر داده بود که قرار است این انتخابات فردا به‌صورت مجازی برگزار شود. حمزه شکیب گفت:  «مثل شورای مرکزی دوره هفتم و هشتم نشود که جنگ و جدال،‌ دو قطبی چند قطبی،‌ آبستراکسیون -جلسات- بود. »
به گزارش تاسیسات نیوز، اوایل ماه جاری مدیرکل دفتر وزارتی راه و شهرسازی از برگزاری انتخابات شورای مرکزی نظام مهندسی به صورت مجازی با دستور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی خبر داد.
علی جعفری در توئیتر نوشت: «به‌محض اطلاع از برگزاری انتخابات پر هزینه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی -ساختمان- در جزیره کیش به دستور وزیر راه و شهرسازی برخورد لازم صورت گرفت و ضمن لغو برنامه تاکید شد انتخابات به‌صورت مجازی برگزار گردد. سنت‌های اشتباه گذشته و خرج از جیب مهندسان عزیز به‌هیچ وجه قابل توجیه نیست.»
این در حالی بود که به فاصله چند ساعت سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان این‌که برگزاری حضوری انتخابات شورای مرکزی تصمیم هیئت عمومی است، گفت: برگزاری حضوری انتخابات مصوب شده و نمی‌توان آنرا تغییر داد.
حمزه شکیب در خصوص نحوه برگزاری انتخابات شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان،‌ اظهار کرد: برگزاری انتخابات مذکور به صورت حضوری مصوبه نماینده اعضای -نظام مهندسی ساختمان- سراسر کشور بود.
وی در پاسخ به این پرسش که برای کاهش هزینه‌ها، می‌توان پیشنهاد برگزاری الکترونیکی انتخابات را داد، افزود: «این بحث هم بود که آیا انتخابات الکترونیکی برگزار شود یا حضوری. خروجی شورای مرکزی انتخاب افرادی است که هم تعهد داشته باشند،‌هم انسجام و هم کارآمدی بیشتر. برای سه سال کار کردن در شورای مرکزی اصلا با این هزینه‌ها قابل مقایسه نیست. »
وی ادامه داد: «ما باید شرایطی را فراهم کنیم تا بتوانیم شورای مرکزی کارآمد داشته باشیم. یک شورای مرکزی داشته باشیم که مسنجم باشد و نسبت به همدیگر ساخت داشته باشیم که بیایند کار کنند.»
وی تصریح کرد: «مثل شورای مرکزی دوره هفتم و هشتم نشود که جنگ و جدال،‌ دو قطبی چند قطبی،‌ آبستراکسیون -جلسات- بود. »
سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تاکید کرد: «کارشناسان می‌دانند اگر -انتخابات- حضوری باشد قطعا خروجی بهتری خواهد داشت. برگزاری انتخابات به‌صورت حضوری نیز تصمیم هیئت عمومی بوده و تصمیم شخص نبوده است.»
شکیب یادآور شد: برای مکان برگزاری انتخابات در کیش مصوبه نداشتیم اما برگزاری حضوری انتخابات مصوب شده و نمی‌توان آنرا تغییر داد.اظهارات سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور  در حالی است که مدیرکل دفتر وزارتی راه و شهرسازی از برگزاری انتخابات شورای مرکزی نظام مهندسی به صورت مجازی با دستور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی خبر داده بود.
به گزارش تسنیم، حال در فاصله حدود ۲۴ ساعت مانده تا برگزاری انتخابات شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان، خبر می‌رسد که این انتخابات به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.  قرار است فردا پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت با حضور مسعود زریبافان نماینده وزیر راه و شهرسازی برگزار شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;