آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی مهندسی

وزیر نیرو در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای در قزاقستان از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای صادرات خدمات فنی و مهندسی و همچنین تامین تجهیزات در بخش انرژی خبر داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، علی اکبر محرابیان در دیدار با محمود ژورابیک، وزیر انرژی ازبکستان ضمن تشکر از اهتمام رئیس جمهور این کشور نسبت به همکاری دو جانبه در حوزه انرژی برای گسترش همکاری بین دو کشور اعلام آمادگی کرد.
وی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری‌ها به خصوص در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی و همچنین تأمین تجهیزات حوزه انرژی به کشور ازبکستان خبر داد
وزیر نیرو با بیان اینکه ازبکستان اقتصاد رو به رشدی دارد، از انرژی به عنوان مهمترین موضوع توسعه در این کشور یاد کرد.
محرابیان با اشاره به قابلیت‌های جمهوری اسلامی ایران در ساخت تجهیزات تولید، انتقال و توزیع برق تاکید کرد: کارخانه‌های تولید تجهیزات در جمهوری اسلامی ایران با قیمت رقابت‌پذیر آمادگی همکاری با ازبکستان را دارند.
وی اظهار کرد: در صورت اتصال شبکه برق ازبکستان به شبکه برق ترکمنستان، امکان تبادل برق با ازبکستان و مدیریت اوج مصرف در تابستان و زمستان فراهم می‌شود.
در این دیدار همچنین محمود ژورابیک، وزیر انرژی ازبکستان ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور ایران گفت: پس از سفر به ایران خواستار همکاری تنگاتنگ با ایران هستیم. با توجه به پیشنهاد همکاری با طرف ایرانی، تلاش داریم با همکاری‌های دوجانبه و پیوستن شبکه برق ازبکستان به شبکه برق ایران از طریق ترکمنستان بتوانیم اوج مصرف را در تابستان و زمستان مدیریت کنیم.
وی افزود: شبکه برق ما به شبکه ترکمنستان نزدیک شده و ۶٠ کیلومتر برای اتصال به شبکه برق ترکمنستان باقی‌مانده است تا از این طریق به قزاقستان هم متصل شود.
وی اظهار کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده، گام‌های مهمی برای توسعه روابط دو کشور برداشته شده است و طبق تاکید رئیس جمهور ازبکستان مقرر شد همکاری‌های گسترده‌ای در حوزه انرژی (برق و نفت) با شرکت‌های ایرانی انجام شود که بر این اساس تسریع درهمکاری‌ها ضرورت دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;