کولرهای گازی خود را وارسی کنید!ازبینی فنی کولرهای گازی پیش از راه اندازی مجدد آنها در فصل گرما، بیش از 15 درصد، در صرفه جویی مصرف برق موثر است.

سابا به مصرف کنندگان کولرهای گازی در شهرهای جنوبی کشور توصیه کرد با سرویس مناسب و رعایت تعدادی راها کارهای عملی و ساده، ضمن افزایش کارآیی کولر خود، بیش از 15 درصد در مصرف برق صرفه جویی به عمل آورند.

این سرویس ها شامل شستشو وجرم گیری کویل های تبخیر کننده و کندانسور، غبارگیری پره ها و دریچه هوای خروجی و ورودی، روغن و گریس کاری محور کمپرسور و سایر قطعه های لازم، کنترل فشار سیال مبرد و حصول اطمینان از عدم وجود نشتی، کنترل عدم گرفتگی لوله تخلیه آب کندانس، نصب سایبان و یا قرار دادن کولر در مکان سایه و نصب ترموستات های اتاقی به منظور امکان تنظیم درجه حرارت است.

کولرهای گازی از جمله وسایل برقی خانگی پرمصرف هستند که مصرف برق آنها بیش از چهار برابر کولرهای آبی است و بنابراین به مصرف کنندگان پیشنهاد می شود به جز مناطق گرم و مرطوب، از کولرهای گازی در سایر مناطق استفاده نکنند و همچنین از خرید کولرهای گازی یا آبی فاقد برچسب مصرف انرژی و یا کمتر از رتبه A خودداری کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;