هشدار آلودگی سرب در محصولات شیرآلات غیراستاندارد

دبیر انجمن صنفی شیرآلات بهداشتی از حضور ۱۳۸ شرکت داخلی و خارجی از ۱۰ کشور در نهمین نمایشگاه بین‌المللی لوله، اتصالات، شیرآلات بهداشتی، صنایع و خدمات وابسته به صنعت ساختمان خبر داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، ناصر میرزایی دبیر انجمن صنفی شیرآلات بهداشتی ساختمان  در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه، گفت: ۱۰ شرکت خارجی از کشورهای چین، ترکیه، اسپانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، هلند و فنلاند همراه با ۱۲۸ شرکت داخلی در این دوره از نمایشگاه حضور دارند و این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۳۰ هزار متر مربع در روزهای (هجدهم تا بیست و یکم تیرماه) در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
میرزایی خاطرشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تخصصی در حوزه‌های بازاریابی، توسعه بازار و صادرات کالاهای تخصصی، همچنین برگزاری ۲ همایش تخصصی در صنعت لوله و اتصالات و صنعت شیرآلات در این دوره از نمایشگاه پیش بینی شده است.
این مقام صنفی از رعایت استاندارد اجباری در محصولات تولیدی شرکت عضو انجمن خبر داد و اظهار داشت: این مهم به ویژه در زمینه به‌کارگیری سرب رعایت می‌شود و بسیاری از شرکت‌ها نسبت به حذف این ماده از تولیدات خود همگام با اتحادیه اروپا اقدام کرده‌اند.
میرزایی، در عین حال به‌کارگیری سرب در محصولات و تولیدات شرکت‌های زیرپله‌ای را محتمل دانست و از مردم خواست تا نسبت به خریداری محصولات با دارا بودن نشان استاندارد اقدام کنند و ۲۰ هزار نفر به طور مستقیم و افزون بر ۱۰۰ هزار نفر به طور غیر مستقیم در این صنعت اشتغال به کار دارند.
به گزارش مهر، نهمین نمایشگاه بین‌المللی لوله، اتصالات، شیرآلات بهداشتی، تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا، استخر، صنایع و خدمات وابسته (PIVEX) صنعت ساختمان، ۱۸ تا ۲۱ تیرماه ۱۴۰۳ در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;