نخستین دوره مسابقه ساختمان آینده: ” با کاربری مدرسه “

به گزارش تاسیسات نیوز، ساختمان آینده، ساختمانی است که فناوری‌ها و رویکردهای نوظهور در حوزه ساخت‌وساز در طراحی و احداث آن به کار گرفته شده باشد. فناوری‌ها و رویکردهای اصلی در نخستین دوره مسابقه، معماری، سازه (مباحث مربوط به بهینه سازی و مقاوم به زلزله)، انرژی و تاسیسات (با تمرکز بر کاهش اتلاف انرژی و بازچرخانی آب)، هوشمندسازی (بهره‌گیری از IOT و فناوری‌های مشابه) هستند. در قالب این مدل، فناوری‌ها و مصالح نوینی در ساختمان‌ها به کار گرفته خواهند شد. هدف از این برنامه کمک به برطرف کردن چالش‌های موجود در این صنعت و ایجاد مطلوبیت‌های سبک‌سازی، کاهش اتلاف انرژی، کاهش اثرات منفی زیست محیطی، تولید انرژی و افزایش ایمنی است.

مسابقه در ۲ بخش برگزار خواهد شد. بخش نخست مسابقه با محوریت معماری و با در نظر گرفتن ۳ شاخص سازه، هوشمند سازی، انرژی و تاسیسات بین اشخاص حقیقی و حقوقی برگزار می شود که مرحله طراحی آثار از یکم اسفندماه ماه آغاز شده و تا آخر خرداد ۱۴۰۳ پایان می یابد و طی آن طرح برتر توسط هیئت داوران برگزیده و در سایت مسابقه اطلاع رسانی می شود.
 بخش دوم مربوط به مسابقه ای است که میان متخصصان سه رشته سازه، هوشمند سازی، انرژی و تاسیسات ساختمان به طور مستقل برگزار می شود تا مناسبترین طرح برای طرح برگزیده بخش اول به دست آید.
از میان طرح‌های رسیده به دبیرخانه مسابقه حداکثر سه طرح در بخش اول مسابقه و سه طرح در بخش دوم مسابقه برگزیده و رتبه‌بندی خواهد شد و جوایزی به آنها تعلق خواهد گرفت. جایزه برگزیدگان بخش اول مجموعا مبلغ ۴ میلیارد ریال است و به آثار برتر در بخش دوم نیز مجموعا مبلغ ۶ میلیارد ریال جایزه نقدی اهداء خواهد شد.
جهت کسب اطلاع بیشتر می توانید به سایت مسابقه به آدرس https://futurebuilding.ir مراجعه نمایید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;